به دنبال مهاجرت کاربران از واتساپ، سیگنال ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کند

به دنبال مهاجرت کاربران از واتساپ، سیگنال ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کند

سیگنال برای جلوگیری از بازگشت کاربرانی که از واتساپ به این اپلیکیشن مهاجرت کرده‌اند، در نسخه‌ی جدید ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کند.

یک ‌هفته پس از هجوم کاربران برای مهاجرت از اپلیکیشن واتساپ (WhatsApp) در طی کمتر از یک‌روز، سیگنال (Signal) برای جلوگیری از بازگشت کاربران جدید به پیام‌رسان واتساپ تمامی تلاشش را به‌کار گرفته است. براساس مشاهدات WABetaInfo، جدیدترین نسخه‌ی آزمایشیِ سیگنال برای جذب کاربران ویژگی‌های جدیدی در خود جای داده است. اگر پس از اعلام تغییرِ فاجعه‌بار سیاست‌های حفظ حریم خصوصی واتساپ، اپلیکیشن مذکور را ترک کرده‌اید، لازم است با قابلیت‌های جدید سیگنال آشنا شوید.

براساس گزارش Android Authority، در نسخه‌ی جدید اپلیکیشن سیگنال گزینه‌ای برای تنظیم جداگانه‌ی تصاویر پس‌زمینه برای هر چت‌ در نظر گرفته شده است. این قابلیت، نوعی ویژگی سرگرم‌کننده است که نه‌تنها در واتساپ، بلکه در تمامی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یافت می‌شود. فقدان تأمل‌برانگیز این ویژگی در سیگنال سبب شده بود گزینه‌های سفارشی‌سازی تنها به حالت‌های تاریک و روشن محدود شود. ویژگی دیگر مربوط به شخصی‌سازی به کاربران امکان می‌دهد درباره‌ی به‌روزرسانی وضعیتشان، متن کوتاهی بنویسند؛ افراد دیگر هنگام مرور لیست مخاطبانشان امکان مشاهده‌ی این متن را خواهند داشت. سیگنال در آخرین نسخه‌ی بتا جهت کمک به کاربران برای شروع پیام‌رسانی، پیشنهاداتی با عناوین «Free to chat» و «Taking a break» ارائه می‌دهد.

ویژگی دیگر این به‌روزرسانی، پشتیبانی از استیکر متحرک و اولین بسته‌ی استیکر سیگنال با نام «Day by Day» است. به‌روزرسانی مشابهی برای نسخه‌ی دسکتاپ سیگنال منتشر شده است که به کاربران امکان می‌دهد استیکر بسازند و آن‌ را با دوستان و نزدیکان به اشتراک بگذارند. این به‌روزرسانی از نظر کاربردی شامل حالت جدید «مصرف کمِ داده» برای تماس‌ها است. این نسخه جهت ذخیره‌ی فایل‌هایی که به‌صورت خودکار دانلود می‌شوند گزینه‌ای دارد که امکان تعیین مقصد را برای کاربران فراهم می‌کند. در به‌روزرسانی سیگنال، ویژگی دیگری یافت می‌شود که کاربران را قادر می‌سازد جهت عضویت در چت‌های گروهی، برای دوستانشان دعوت‌نامه ارسال کنند.

سرانجام سیگنال قابلیت تماس گروهی خود را ارتقا داده است و از این پس کاربران به‌ جای ۵ نفر، امکان افزودن ۷ نفر دیگر به تماس‌ را خواهند داشت. تمامی این ویژگی‌ها نه‌تنها در واتساپ، بلکه در پیام‌رسان‌های دیگر نیز یافت می‌شود. اگر از آن‌ دسته افرادی هستید که واتساپ را برای عضویت در اپلیکیشن سیگنال رها کرده‌اند، قابلیت‌های جدید سیگنال به شما کمک خواهد کرد در این پیام‌رسان احساس غریبگی نداشته باشید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده