پارلر از پلی استور و اپ استور حذف شد

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گوگل و اپل، اپلیکیشن پارلر را از پلی استور و اپ استور حذف کردند. این شرکت‌ها اشاعه‌ی محتوای خشونت‌آمیز را دلیل برخورد جدی با پارلر عنوان کرده‌اند.

به گزارش ورج، گوگل اپلیکیشن پارلر را به‌ دلیل نقض قوانین، از  پلی استور حذف کرده است. بررسی‌های زومیت صحت این ادعا را تأیید می‌کند. در همین حین اپل اقدامی مشابه انجام داده است و اکنون اثری از پارلر در اپ استور دیده نمی‌شود.

گوگل به‌منظور حفظ امنیت کاربران گوگل پلی استور، قوانینی تعیین کرده است که بر اساس آن‌ها، اپلیکیشن‌هایی نظیر پارلر باید سیاست‌های مدیریتی ویژه‌ای اتخاذ کنند. گوگل می‌گوید این نوع سرویس‌ها باید پست‌هایی با محتوای خشونت‌آمیز را حذف کنند. تمامی توسعه‌دهندگان با این قوانین موافقت کرده‌اند و گوگل چند بار در ماه‌های قبل، «سیاست‌های شفاف» خود را به پارلر یادآوری کرده است؛ بااین‌حال همچنان در پارلر پست‌هایی منتشر می‌شود که خشونت‌های اخیر در ایالات متحده را ترویج می‌دهند.

گوگل درک می‌کند که حذف شدن محتوای خشونت‌آمیز در پلتفرم‌های آنلاین ممکن است طول بکشد و انجام این کار نیاز به رویکرد منطقی دارد؛ اما این شرکت به‌صراحت از توسعه‌دهندگان می‌خواهد در مواقع این‌چنینی رویکردی سرسختانه در پیش بگیرند. گوگل با مطرح کردن «تهدید برای امنیت عمومی» به‌عنوان دلیل اصلی، پارلر را از پلی استور خارج کرده است. 

یک روز پس از گوگل، اپل اعلام کرد که پارلر از اپ استور حذف شده است. کوپرتینونشین‌ها ابتدا فرصتی ۲۴ ساعته به پارلر دادند تا اصلاحات لازم انجام بگیرد؛ اما درنهایت پارلر از اپ استور حذف شد. بر اساس گزارش ورج، اپل همواره از مطرح شدن دیدگاه‌های متنوع از طریق اپ استور حمایت کرده است و همچنان به این حمایت ادامه می‌دهد؛ اما اپ استور بستری برای تهدید به خشونت و فعالیت‌های غیر قانونی فراهم نمی‌کند.

اپل می‌گوید پارلر اقدامات کافی برای جلوگیری از گسترش تهدیدها به‌منظور تأمین امنیت مردم انجام نداده است و به ‌همین دلیل تا زمانی‌که این مشکل رفع شود، آن را در اپ استور تعلیق کرده است.

ظاهرا پارلر در راستای اصلاحات درخواستی اپل، اقداماتی انجام داده است، اما اپل اعتقاد دارد این اقدامات کافی نیستند. اپل به‌صراحت می‌گوید پارلر تا زمانی‌که ثابت نکند که می‌تواند به‌ شکلی مؤثر محتوای خطرناک و زیان‌آور را فیلتر و مدیریت کند، به اپ استور بازنمی‌گردد. 

از زمان برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا، حاشیه‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به ‌وجود آمده است. پارلر در روزهای آغازین انتخابات به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و به بستری برای بیان آزادانه‌ی دیدگاه‌ها تبدیل شد. اما محتوای خشونت‌آمیزی که طرفداران ترامپ در روز حمله به ساختمان برگزاری جلسات کنگره موسوم ‌به کپیتال (Capitol) و روزهای پس از آن منتشر کردند، باعث شد انتقادات به پارلر بسیار زیاد شود. در همین راستا آمازون سرورهای AWS پارلر را خاموش کرده است. مدیرعامل پارلر می‌گوید احتمالا این سرویس پس از یک هفته بازمی‌گردد. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی حذف پارلر از پلی استور و اپ استور دارید؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود