اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ۲۰۲۰ را معرفی کرد

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ۲۰۲۰ را معرفی کرد

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۲۰ را به‌همراه فهرست پردانلودترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اپ‌استور معرفی کرد. در این فهرست، توجه خاصی به تغییر سبک زندگی افراد در  پی همه‌گیری کرونا به‌چشم می‌خورد. 

با نزدیک‌شدن به پایان سال ۲۰۲۰، اپل طبق سنت هرساله‌ی خود، بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف معرفی کرده است. همچون سال‌های گذشته، دبیر‌های اپ‌استور سراسر جهان ۱۵ برنده را براساس عواملی چون کیفیت اپلیکیشن‌، طراحی خلاقانه، کارآمدی و به‌کارگیری تکنولوژی اپل انتخاب کردند.

نکته‌ای که در فهرست امسال اپل به‌چشم می‌خورد، این است که «بهترین‌های ۲۰۲۰» امسال شامل اپلیکیشن‌هایی می‌شوند که به افراد برای گذران وقت در خانه کمک کردند. برای مثال، اپلیکیشن ورزش در خانه !Wakeout جایزه‌ی بهترین اپلیکیشن سال آیفون و Zoom، یکی از اپلیکیشن‌های حوزه جلسات ویدئویی، جایزه‌ی بهترین اپلیکیشن سال آیپد را از‌آنِ خود کرد. اپلیکیشن +Disney که به خانواده‌ها کمک کرد کودکانشان را در زمان قرنطینه‌ی مربوط به همه‌گیری کرونا سرگرم نگه دارند، جایزه‌ی سال اپل تی‌وی و نیز جایزه‌ی «بهترین اپلیکیشن» را در دسته‌بندی «برگزیده کاربر» گوگل‌پلی دریافت کرد.

بازی Genshin Impact

بازی Genshin Impact برنده جایزه‌ی بازی سال آیفون

بهترین بازی‌های امسال هم بر نیاز جمعی ما برای فرار از واقعیت و گم‌کردن خود در دنیاهای فانتزی تأکید می‌کردند. در فهرست برندگان بخش بازی امسال، Genshin Impact جایزه‌ی بازی سال آیفون و «بهترین بازی» پلی‌استور را دریافت کرد. همچنین، بازی‌های Legends of Runeterra و Disco Elysium به‌ترتیب برنده‌ی جایزه‌ی بازی سال آیپد و مک شدند. جایزه‌ی بازی سال اپل تی‌وی و اپل آرکید هم به‌ترتیب به Dandara Trials of Fear و Sneaky Sasquatch رسید.

در بخش اپلیکشن‌ها، برنامه‌ی کاربردی Fantastical جایزه‌ی اپلیکیشن سال مک اپل را ازآنِ خود کرد. این اپلیکیشن شامل تقویم و برنامه‌ی کاری و بازتابی از سبک زندگی جدید افرادی است که به‌علت همه‌گیری کرونا از خانه کار می‌کنند.

بازی disco elysium

بازی Disco Elysium برنده جایزه‌ی بازی سال مک

جایزه‌ی اپلیکیشن سال اپل واچ هم به اپلیکیشن خواب و آرامش‌بخش Endel رسید. انتخاب اپلیکیشن آرامش‌بخش به‌عنوان بهترین اپلیکیشن سال باتوجه‌‌به وضعیتی که امسال دنیا درگیرش بود، چندان جای تعجبی ندارد. گوگل نیز عنوان بهترین اپلیکیشن ۲۰۲۰ را به اپلیکیشن خواب Loóna اختصاص داد.

سال ۲۰۲۰ برای کل دنیا سالی سرشار از اتفاقات پراسترس بود؛ از‌جمله همه‌گیری ویروس کرونا، انتخابات آمریکا، بزرگ‌ترین سقوط بازار سهام بعد از سال ۱۹۸۷، تظاهرات علیه بی‌عدالتی نژادی، آتش‌سوزی‌های گسترده در استرالیا و آمریکا، محکومیت هاروی واینستین، برگزیت، انفجار بیروت، خشونت در دهلی، تظاهرات هنگ‌کنگ، حمله‌ی ملخ‌ها در آفریقای‌شرقی و مرگ شخصیت‌های برجسته‌ای چون روث بیدر گینزبرگ و کوبی برایانت و چادویک بوزمن. این اتفاقات دست‌به‌دست هم داد تا امسال افراد بیش از هر چیزی به آرامش نیاز داشته باشند.

بازی sneaky sasquatch

بازی Sneaky Sasquatch برنده جایزه بازی سال اپل آرکید

طبق گفته‌ی اپل، اپلیکیشن‌ها بازتابی از فرهنگ هستند و امسال، آن‌ها بازتابی از تمرکز افراد بر خودمراقبتی و سلامت روان، کار و تحصیل ازراه‌دور، در ارتباط ماندن با خانواده و دوستان، بازی‌های تعاملی و اجتماعی و... بودند. اپل هم در انتخاب برندگان خود سراغ اپلیکیشن‌هایی رفت که این تمایلات را بازتاب می‌کنند؛ مانند اپلیکیشن خودمراقبتی Shine، اپلیکیشن Explain Everything Whiteboard برای یادگیری از‌راه‌دور، پیام‌رسان خانوادگی Caribu، اپلیکیشن جمع‌آوری کمک‌های مردمی SharetheMeal برای مبارزه با گرسنگی جهانی و نسخه‌ی تغییریافته‌ی Pokémon GO که این بار از بازی در فضای داخلی پشتیبانی می‌کرد.

فیل شیلر، معاون ارشد سابق بازاریابی جهانی اپل، بعد از اعلام اسامی برندگان بهترین‌های اپ‌استور در بیانیه‌ای گفت:

امسال بیشتر از هر زمان دیگری، برخی از لحظه‌های خلاقانه‌ و مرتبط زندگی‌مان در بستر اپلیکیشن‌ها اتفاق افتاد که آن را مدیون تلاش توسعه‌دهندگانی هستیم که تجربه‌های اپلیکیشن تازه و مفیدی را در طول سال معرفی کردند. در سراسر دنیا، تلاش‌های خالصانه‌ی توسعه‌دهندگان بسیاری را شاهد بودیم و این برندگان بهترین‌های ۲۰۲۰، پانزده نمونه‌ی برجسته از چنین خلاقیتی هستند.

برندگان «بهترین»های امسال اولین‌بار جایزه‌ی فیزیکی بهترین‌های ۲۰۲۰ اپ‌استور را دریافت خواهند کرد. این جایزه شامل لوگو اپ‌استور و نام برنده است که در آلومینیوم کاملا بازیافتی حک شده است.

جایزه ی فیزیکی بهترین های اپ استور

طرحی از جایزه فیزیکی ۲۰۲۰ اپ‌استور

همچنین، اپل فهرست پردانلودترین اپلیکیشن و بازی را هم منتشر کرد که برخلاف انتخاب‌های دبیران اپ‌استور، نشان‌دهنده‌ی تقاضای کاربران واقعی اپل است. جای تعجب نیست که این فهرست هم اپلیکیشن‌هایی را شامل می‌شود که برای دورکاری لازم است؛ از‌جمله Zoom و جیمیل.

در بین بازی‌های پردانلود هم شبیه‌ساز پاندمی Plauge Inc و بازی Among  Us به چشم می‌خورد که به‌سرعت به محبوبیت جهانی دست پیدا کرد. افزون‌براین، در این فهرست پلتفرم‌های متاورس مانند Minecraft و Roblox و چند اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی وجود دارند که امسال بهترین آن‌ها TikTok بود.

درادامه، فهرست پردانلودترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۲۰ را خواهید دید:

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیفون

 1. ZOOM Cloud Meetings
 2. TikTok
 3. +Disney
 4. YouTube
 5. Instagram
 6. Facebook
 7. Snapchat
 8. Messenger
 9. Gmail
 10. Cash App

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیفون

 1. TouchRetouch
 2. Procreate Pocket
 3. Dark Sky Weather
 4. Facetune
 5. HotSchedules
 6. AutoSleep Track Sleep
 7. The Wonder Weeks
 8. SkyView
 9. Shadowrocket
 10. Sky Guide

بهترین بازی‌های رایگان آیفون

 1. !Among Us
 2. Call of Duty: Mobile
 3. Roblox
 4. Subway Surfers
 5. Ink Inc. – Tattoo Drawing
 6. Magic Tiles 3: Piano Game
 7. Brain Test: Tricky Puzzles
 8. Brain Out
 9. Coin Master
 10. !Cube Surfer

بهترین بازی‌های پولی آیفون

 1. Minecraft
 2. .Plague Inc
 3. !Heads Up
 4. Monopoly
 5. Bloons TD6
 6. Geometry Dash
 7. NBA 2K20
 8. Grand Theft Auto: San Andreas
 9. The Game of Life
 10. True Skate

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیپد

 1. ZOOM Cloud Meetings
 2. +Disney
 3. YouTube
 4. Netflix
 5. Google Chrome
 6. TikTok
 7. Amazon Prime Video
 8. Gmail
 9. Hulu
 10. Google Classroom

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیپد

 1. Procreate
 2. GoodNotes 5
 3. Notability
 4. Duet Display
 5. Teach Your Monster
 6. LumaFusion
 7. Affinity Designer
 8. Toca Hair Salon 3
 9. Toca Life: Hospital
 10. Toca Kitchen 2

بهترین بازی‌های رایگان آیپد

 1. !Among Us
 2. Roblox
 3. Magic Tiles 3: Piano Game
 4. Ink Inc. – Tattoo Drawing
 5. Call of Duty: Mobile
 6. Subway Surfers
 7. !Dancing Road: Color Ball Run
 8. Tiles Hop – EDM Rush
 9. Mario Kart Tour
 10. !Save The Girl

بهترین بازی‌های پولی آیپد

 1. Minecraft
 2. Monopoly
 3. Bloons TD 6
 4. .Plague Inc
 5. Geometry Dash
 6. The Game of Life
 7. Five Nights at Freddy’s
 8. Human: Fall Flat
 9. Stardew Valley
 10. Terraria

بهترین بازی‌های آرکید

 1. Sneaky Sasquatch
 2. Hot Lava
 3. Skate City
 4. Sonic Racing
 5. PAC-MAN Party Royale
 6. SpongeBob: Patty Pursuit
 7. Oceanhorn 2
 8. Crossy Road Castle
 9. ?WHAT THE GOLF
 10. LEGO Brawls

اپلیکیشن‌ها و بازی‌های دلخواه شما کاربران زومیت کدام است؟ آیا نام آن‌ها در این فهرست دیده می‌شوند؟ دیدگاهتان درباره‌ی برندگان جوایز سال ۲۰۲۰ اپ‌استور چیست؟ آیا با این فهرست موافق‌ هستید؟

 

منبع apple techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده