مسیریابی دوچرخه‌سواران با قابلیت جدید Google Maps

مسیریابی دوچرخه‌سواران با قابلیت جدید Google Maps

گوگل مپ در جدیدترین به‌روزرسانی خود، قابلیت‌هایی برای دوچرخه‌سواران اضافه می‌کند.

گوگل مپ (Google Maps) یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های مسیربابی در سراسر جهان است و روزانه افراد بسیاری با استفاده از آن، مسیر مد نظر خود را پیدا می‌کنند. به همین دلیل گوگل به‌روزرسانی‌های متعددی برای بهتر شدن هرچه بیشتر تجربه کاربری افرادی که در حال استفاده از این اپلیکیشن هستند، منتشر می‌کند. اما هنوز این گوگل مپس بخش‌هایی دارد که می‌توان با بهبود آن‌ها، نتیجه‌ی بهتری گرفت. یکی از این بخش‌ها به مسیریابی دوچرخه‌سواران مربوط می‌شود.

ویروس کرونا باعث افزایش تقاضای کاربران برای قابلیت‌های مرتبط با دوچرخه‌سواران شده است

از زمان شیوع ویروس کرونا، تقاضای کاربران برای اضافه شدن قابلیتی برای آدرس‌دهی به دوچرخه‌سواران در اپلیکیشن گوگل مپ افزایش پیدا کرده است. به گفته‌ی گوگل، درخواست کاربران برای این قابلیت با افزایش ۶۹ درصدی روبه‌رو شده است. به همین دلیل سرانجام این شرکت تصمیم گرفته برای برخی شهرهای بزرگ چند قابلیت مرتبط با دوچرخه‌سواری به اپلیکیشن خود اضافه کند.

نرم افزار گوگل مپ

گوگل برای ارائه‌ی ویژگی‌‌های جدید از روش‌های مختلفی استفاده کرده است که شامل الگوریتم هوش مصنوعی، داده‌های حاصل از جمع‌سپاری‌ و اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط شهرداری‌های هر منطقه می‌شود. اکنون در بعضی از شهرهای بزرگ هنگامی که سوار دوچرخه هستید، می‌توانید از گوگل مپ برای پیدا کردن بهترین مسیر استفاده کنید.

این اپلیکیشن اکنون به کاربران خود بهترین مسیر برای یک دوچرخه را اطلاع می‌دهد و می‌گوید کدام خیابان‌ها بیشتر از بقیه برای دوچرخه‌سواران مناسب هستند. این‌گونه نه‌تنها زمان رسیدن به یک مسیر کاهش می‌یابد، بلکه سلامتی دوچرخه سواران بیشتر حفظ می‌شود.

علاوه‌بر این، اگر در شهری ایستگاه‌هایی برای دوچرخه وجود داشته باشند از این به بعد گوگل مپ اطلاعات قدم به قدم آن‌ها را دراختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این ویژگی دقیقا مانند همان چیزی است که برای حمل‌و‌نقل عمومی تاکنون وجود داشت؛ اما این بار به‌جای اتوبوس، تاکسی و مترو، از دوچرخه استفاده شده است. حتی گفته می‌شود قرار است گوگل با سرویس‌های اجاره‌ی دوچرخه و خدمات مربوط به آن ارتباط کاری عمیق‌تری برقرار کند تا سرویس‌های بهتری برای رزرو و مسیریابی به دوچرخه سواران ارائه شود.

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی قابلیت‌های جدید گوگل مپ برای دوچرخه‌سواران چیست؟

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده