گوگل از قابلیت‌های جدید تلفن‌های هوشمند پیکسل رونمایی کرد

گوگل از قابلیت‌های جدید تلفن‌های هوشمند پیکسل رونمایی کرد

به‌دنبال معرفی گوشی‌های جدید پیکسل، شرکت گوگل از قابلیت‌های جدید و منحصر‌به فرد این گوشی‌ها رونمایی کرد که تأثیر زیادی بر بهبود رابط کاربری دارند.

به‌دنبال معرفی گوشی‌های جدید Pixel 5 و Pixel 4a 5G، گوگل از امکانات منحصر‌به فرد و جدیدی برای گوشی‌های پیکسل رونمایی کرد. در ادامه به چند نمونه از قابلیت‌های برجسته‌ی این گوشی‌ها اشاره شده است:

۱. قابلیت Hold for me

با اضافه شدن قابلیت Hold for me، انتظار برای برقراری تماس آسان‌تر و قابل تحمل‌تر می‌شود. برای مثال فرض کنید با شماره‌ای تماس گرفتید که شما را در صف انتظار قرار می‌دهد یا موسیقی نه‌چندان با کیفیتی پخش می‌شود. با این قابلیت گوگل اسیستنت به‌جای شما منتظر برقراری تماس می‌ماند و در صورتی که یک انسان آن سوی خط آماده‌ی صحبت باشد، با یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع می‌دهد.

۲. قابلیت HD Screen Sharing in Duo

با این قابلیت می‌توانید در تماس ویدئویی، ویدئوی دلخواه خود را همراه‌با دوستانتان تماشا کنید. با حالت جدید Duo Family HD می‌توانید کودکان خود را با ابزار تعاملی جدید مثل رنگ‌آمیزی روی پس‌زمینه در طول ویدئو چت سرگرم کنید.

۳. اپ بهبودیافته‌ی Recorder

ازآنجاکه Recorder به‌صورت خودکار از روی هر ضبط رونویسی می‌کند حالا در اپ جدید می‌توانید از رونوشت‌ها برای ویرایش صوت هم استفاده کنید. با هایلایت جمله‌ی دلخواه می‌توانید صوت متناظر با آن را کراپ یا حذف کنید. برای بهبود جست‌وجو در رونوشت‌ها، قابلیت مرور هوشمند به‌صورت خودکار کلمات مهم را در رونوشت‌های طولانی‌تر نشانه‌گذاری می‌کند بنابراین می‌توانید به‌راحتی به قسمت موردنظر دسترسی پیدا کنید.

۴. Extreme Battery Server

باتری گوشی‌های Pixel 4a 5G و Pixel 5 با قابلیت Extreme Battery Saver تا ۴۸ ساعت دوام می‌آورد. در صورت کاهش شارژ باتری با فعال‌سازی این قابلیت، تنها اپلیکیشن‌های ضروری فعال می‌مانند و می‌توانید اپلیکیشن‌های بیشتری را به این لیست اضافه کنید.

علاوه بر قابلیت‌های فوق، امکانات جدید دوربین هم به دو گوشی‌ Pixel 5 و Pixel 4a 5G اضافه شدند:

  •  لنز اولتراواید. با لنز جدید اولتراواید درکنار دوربین استاندارد پشت گوشی، می‌توانید کل چشم‌انداز را ثبت کنید؛ و به لطف نرم‌افزار Google، قابلیت Super Red Zoom را خواهشید داشت؛ بنابراین صرف‌نظر از بزرگنمایی یا کوچک‌نمایی می‌توانیید جزئیات دقیق تصویر را ثبت کنید.
  •   ویدئوهای بهتر با قابلیت Cinematic Pan: گوشی‌های Pixel 4a 5G و Pixel 5 از قابلیت Cinematic Pan برخوردار هستند. این قابلیت با جابه‌جایی‌هایی روان در ویدئو، ظاهری حرفه‌ای و سینماتیک به آن‌ها می‌دهد.
  • قابلیت Night Sight in Portrait Mode: قابلیت دید شب یا Night Sight امکان ثبت تصاویر جذاب در نور کم و حتی عکاسی نجومی از کهکشان راه شیری را می‌دهد. با قابلیت Night Sight in Portrait Mode می‌توانید پس‌زمینه‌های مات را در تصاویر پرتره‌ با نور کم به خوبی ثبت کنید.
  • Portrait Light: با حالت Portrait در گوشی‌های Pixel 4a 5G و Pixel 5 می‌توانید تصاویری جذاب را ثبت کنید که روی سوژه متمرکز شده‌اند و پس‌زمینه به شکلی مات و جذاب ظاهر می‌شود. اگر نورپردازی مناسب نباشد، گوشی پیکسل به‌صورت خودکار نور بیشتری را به سوژه‌ها اضافه می‌کند.
  • ویرایشگر جدید Google Photos: حتی پس از ثبت تصویر پرتره می‌توانید با Google Photos نور استودیویی را به پرتره‌ها اضافه کنید.
منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده