مایکروسافت و گوگل با هدف ارائه وب اپلیکشن‌های بیشتر در پلی استور همکاری می‌کنند

مایکروسافت و گوگل با هدف ارائه وب اپلیکشن‌های بیشتر در پلی استور همکاری می‌کنند
همکاری مایکروسافت و گوگل روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و اکنون دو شرکت تصمیم گرفته‌اند وب‌اپلیکیشن‌های بیشتری برای توزیع در پلی‌استور طراحی و معرفی کنند.

پشتیبانی مایکروسافت از اندروید ظاهرا به دستگاه‌های اندرویدی این شرکت همچون سرفیس دوئو محدود نخواهد بود. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد ردموندی‌‌‌ها مشغول همکاری با گوگل هستند تا وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌رونده‌ی (PWA) بیشتری برای عرضه در پلی‌استور توسعه دهند. اپلیکیشن‌هایی که به‌کمک PWABuilder مایکروسافت ساخته می‌شوند، با استفاده از ابزار گوگل موسوم به Bubblewrap و کتابخانه‌های مرتبط، از قابلیت‌‌های جدیدی بهره خواهند برد که از میان آن‌ها می‌توان به استاندارد جدیدی برای میان‌برهای تحت‌وب و اعلان‌های هشدار عمیق‌تر و سفارشی‌سازی جلوه‌های بصری اشاره کرد. با استفاده از قابلیت‌های جدید، وب‌اپلیکیشن‌ها رویکردی شبیه‌تر به اپلیکیشن‌های بومی گوشی پیدا می‌کنند.

همکاری مایکروسافت و گوگل به‌سود هر دو شرکت و توسعه‌دهندگان خواهد بود

مایکروسافت می‌گوید برای اجرای قابلیت‌های جدید به تغییرات و تلاش‌های چندان زیاد توسعه‌دهندگان نیاز نخواهد بود. البته احتمالا تا عرضه‌ی نهایی وب‌اپلیکیشن‌های جدید در پلی‌استور باید کمی منتظر بمانید. همکاری جدید شاید به طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های بهتر بینجامد.

همکاری مایکروسافت و گوگل در برنامه‌های این‌چنینی عجیب نیست. قابلیت‌های جدید توسعه‌دهندگان را مجاب می‌کند بیش‌ازپیش از ابزارهای مایکروسافت استفاده کنند. به‌علاوه، گوگل نیز توسعه‌دهندگان جدید بیشتری پیدا می‌کند که وب‌اپلیکیشن‌های مناسب اندروید طراحی و تولید می‌کنند؛ وب‌اپلیکیشن‌هایی که به‌جای هدایت کاربر به اپلیکیشن‌های عمومی داخل مرورگر، رویکردی طبیعی‌تر خواهند داشت.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید