با قابلیت جدید لینکدین می‌توانید طرز تلفظ صحیح اسامی کاربران را از زبان خودشان بشنوید

با قابلیت جدید لینکدین می‌توانید طرز تلفظ صحیح اسامی کاربران را از زبان خودشان بشنوید

کاربران لینکدین خواهند توانست با افزودن کلیپ صوتی ۱۰ ثانیه‌ای، طرز صحیح تلفط نامشان را به دیگران آموزش دهند.

لینکدین، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعب حرفه‌ای برای کسب‌وکارها است؛ به‌نحوی‌که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک از طریق لینکدین اقدام به استخدام نیروها و متخصصان خود می‌کنند. شاید مهم‌ترین ویژگی لینکدین نیز امکان استخدام نیروها از سراسر جهان باشد؛ زیرا هر فردی از هر نقطه‌ای از دنیا قادر به ثبت‌نام در لینکدین و ساخت پروفایل حرفه‌ای خود است.

با این حال، تفاوت فرهنگ‌ و زبان‌ها و گویش‌ها باعث می‌شود که گاهی نتوان نام و نام خانوادگی فردی را به درستی تلفظ کرد. به همین جهت لینکدین، ویژگی به پروفایل کاربران افزوده است تا افراد بتوانند کلیپ صوتی به مدت ۱۰ ثانیه را ضبط و به پروفایل خود اضافه کنند.

این کلیپ صوتی شامل معرفی کوتاه و مختصر از فرد می‌شود تا دیگران امکان تلفظ صحیح نام و نام خانوادگی وی را داشته باشند. جوزف آکنی، مدیر پروژه لینکدین در این باره با ارسال پست بلاگی گفته است: «آیا تاکنون شده نام فردی را مشاهده کنید؛ اما طرز صحیح تلفظ آن را ندانید؟» آکنی ادامه می‌دهد: «دانستن طرز صحیح تلفظ نام فرد مدنظر بسیار اهمیت دارد؛ زیرا بخش مهمی از تحت تاثیر قرار دادن وی در ملاقات اول محسوب می‌شود.»

با در نظر گرفتن صحبت‌های مسئولان لینکدین، ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تلفظ صحیح نام خود را به پروفایلشان اضافه کنند. با این حال، این قابلیت هنوز برای بسیاری از افراد افزوده نشده است. برای دسترسی به چنین قابلیتی می‌توانید به پروفایل خود رفته و ویرایش تصویر پروفایلتان را انتخاب کنید.

در قسمت ویرایش تصویر پروفایل، گزینه‌ای برای ضبط طرز صحیح تلفظ نام و نام خانوادگی یا Record name Pronunciation وجود دارد که با انتخاب آن، قادر به ضبط کلیپ صوتی ۱۰ ثانیه‌ای خواهید بود. امکان حذف، ویرایش یا جایگزینی کلیپ صوتی نیز در نظر گرفته شده است.

با ضبط کلیپ صوتی، آیکونی مقابل تصویر پروفایلتان ظاهر می‌شود که اجازه گوش دادن به طرز صحیح تلفظ نام و نام خانوادگیتان به دیگران داده خواهد شد. در نظر داشته باشید که این حالت تنها از طریق اپلیکیشن اندروید و iOS لینکدین ممکن است و در نسخه تحت وب نمی‌توان چنین اقدامی را انجام داد.

مسئولان لینکدین گفته‌اند که در حال حاضر تنها مناطق خاصی دسترسی به قابلیت ضبط کلیپ صوتی را دارند؛ اما طی ماه آینده، این قابلیت در اختیار کاربران سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید