دراپ باکس امکان تهیه خودکار نسخه پشتیبان از فولدرهای سیستمی را فراهم کرد

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
دراپ باکس قابلیت جدیدی به سرویس خود اضافه کرد که تهیه‌ی خودکار نسخه‌ی پشتیبان از فولدرهای سیستمی را به کاربر ارائه می‌کند.
تبلیغات

دراپ باکس چند قابلیت و به‌روزرسانی را برای سرویس و اپلیکیشن‌های خود معرفی کرد تا کاربران در شرایط کنونی و کار در خانه، امکان بهره‌مندی از قابلیت‌های بیشتری را داشته باشند. درواقع این قابلیت‌ها تلاش می‌کنند تا فاصله‌ی بین محیط کار و خانه را برای کاربران از بین ببرند و دسترسی به اطلاعات را آسان‌تر از همیشه کنند. یکی از قابلیت‌های جدید به‌نام computer backup معرفی شد که کاربران از مدت‌ها پیش انتظار آن را می‌کشیدند. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا بین پروژه‌ها و موقعیت‌های کاری گوناگون خود، راحت‌تر جابه‌جا شوید.

قابلیت جدید دراپ‌باکس که اکنون دراختیار کاربران قرار دارد، به آن‌ها امکان می‌دهد تا از فایل‌های اختصاصی موجود در فولدرهای سیستمی کامپیوتر شخصی ویندوزی یا مک خود، به‌‌صورت خودکار نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند که در دراپ‌باکس ذخیره خواهد شد. درنتیجه کاربر همیشه می‌تواند به فایل‌ها و فولدرهای سیستمی دسترسی داشته باشد. دسترسی به این نوع از فایل‌ها، خصوصا در مواقعی که سخت‌افزار دچار اشکال می‌شود، حیاتی به شمار می‌رود. کاربران قبلا باید فولدرها و فایل‌های مدنظر را به‌صورت دستی انتخاب می‌کردند. اکنون و با تهیه‌ی خودکار نسخه‌ی پشتیبان، فایل‌های مهم همیشه دردسترس هستند و درصورت بروز مشکل، راهکار آسان و جامعی پیش روی کاربر قرار دارد. به‌علاوه، وقتی کاربر برنامه‌ی پشتیبان‌گیری را اجرا کند، درایوهای خارجی متصل به سیستم نیز به‌صورت خودکار وارد فرایند تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان شده و با درایوهای اصلی هماهنگ می‌شوند.

درحال‌حاضر سرویس‌های نرم‌افزاری متعددی در بازار وجود دارند که تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از فولدرهای سیستمی را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. از میان آن‌ها می‌توان به Backblaze اشاره کرد. ازطرفی با توجه به اینکه کاربران بسیار زیادی از دراپ‌باکس استفاده می‌کنند، اضافه کردن قابلیت به یک سرویس محبوب، نتایج بهتری به‌همراه خواهد داشت. البته تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان تاحدودی قبلا هم به‌عنوان قابلیتی در دراپ‌باکس به شمار می‌رفت، اما عرضه‌ی آن به‌صورت یک قابلیت جامع دردسترس، دراپ‌باکس را در تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان به رقیبی جدی برای محصولات موجود در بازار تبدیل می‌کند. تهیه‌ی خودکار نسخه‌ی پشتیبان فعلاً تنها در پکیج‌های Professional و Plus دراپ‌باکس ارائه می‌شود، اما کاربران نسخه‌ی Basic نیز امکان استفاده از آن را پیدا خواهند کرد که به‌معنای رایگان بودن قابلیت خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات