واتساپ امکان ذخیره‌ی مخاطبان ازطریق کد QR را آزمایش می‌کند

واتساپ امکان ذخیره‌ی مخاطبان ازطریق کد QR را آزمایش می‌کند

امکان ذخیره‌ی مخاطب جدید با استفاده از کد QR در واتساپ درمرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد.

طبق استانداردهای ۲۰۲۰ تایپ کردن دستی شماره‌ی تلفن افراد در گوشی‌های هوشمند برای ذخیره کردن در فهرست مخاطبان امری از مد افتاده تلقی می‌شود. حال واتساپ قصد دارد زندگی را برای کاربران پلتفرم خود به‌طور خاصی آسان کند. گزارشی از WABetInfo منتشر شده است که نشان می‌دهد واتساپ در نسخه‌ی بتای جدیدش قابلیتی را اضافه کرده است که با کمک آن می‌توان ازطریق ایجاد کد QR شماره‌ی تماس خود را با افراد دیگر اشتراک‌گذاری کنید.

این قابلیت به‌خصوص در مواقعی که قصد دارید فقط ازطریق واتساپ به شخصی پیام بدهید کاربرد دارد. بدون این قابلیت کاربران باید نخست شماره‌ی تماس فرد را در مخاطبان گوشی خود ذخیره کنند، سپس وارد واتساپ شوند و به فرد موردنظر پیام دهند. درواقع قابلیت ذخیره‌ی مخاطب با کمک کد QR مسیر برقراری ارتباط را کوتاه خواهد کرد.

در این نسخه واتساپ یک کد QR کوچک در بخش تنظیمات وجود دارد که کاربران برای اشتراک‌گذاری شماره و آیدی خود می‌توانند آن را دراختیار دیگران قرار دهند. برای جلوگیری از مزاحمت‌های احتمالی زمانی‌که کد اختصاصی شما ناخواسته منتشر شود، نگران نباشید زیرا می‌توانید به‌تعداد نامحدودی کد جدید تولید کنید و کد قبلی را باطل کنید. اما درهرصورت باید بدانید که برقراری ارتباط ازطریق این کدها، به‌طور ناشناس نخواهد بود زیرا شماره‌ی تماس شما با دیگر افراد به‌اشتراک گذاشته می‌شود.

این اولین‌باری نیست که واتساپ از قابلیت کدهای QR استفاده می‌کند و پیش‌از این با کمک کدهای QR کاربران امکان ورود به حساب کاربری خود در سایر پلتفرم‌ها را داشتند. ازسویی دیگر، این ویژگی هنوز درمرحله‌ی آزمایش است و مشخص نیست که چه زمانی دردسترس ۲ میلیارد کاربر واستاپ قرار خواهد گرفت؛ اما باتوجه‌به اینکه مدتی است در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد احتمالا به‌زودی در به‌روزرسانی بعدی به قابلیت‌های این اپلیکیشن اضافه شود.

درحال حاضر این قابلیت تنها در واتساپ نسخه‌ی Beta v2.20.171 ارائه شده است که در دو سیستم‌عامل آی‌او‌اس و اندروید قابل نصب است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید