آغاز اضافه شدن اپلیکیشن‌های گوگل به گلکسی استور سامسونگ

آغاز اضافه شدن اپلیکیشن‌های گوگل به گلکسی استور سامسونگ

گوگل اخیرا دو اپلیکیشن خود را به فروشگاه گلکسی استور سامسونگ اضافه کرده است. انتظار می‌رود در آینده شاهد ورود تعداد بیشتری از اپلیکیشن‌های گوگل به این فروشگاه باشیم.

سامسونگ طی چند سال اخیر موفق شده است اکوسیستمی کاملا مستقل از پلی استور و WearOS گوگل ایجاد کند. گلکسی استور سامسونگ اکنون میزبان شمار عظیمی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است و اپلیکیشن‌های معروفی نظیر Health apps سامسونگ و Here Maps را در خود جای داده است.

کره‌ای‌ها تاکنون برخی برنامه‌های اختصاصی خود را در پلی استور گوگل منتشر کرده‌اند تا برای تمام کاربران سیستم‌عامل اندروید قابل‌دسترس باشند. این کار از یک‌سو امکان به‌روزرسانی تمام اپلیکیشن‌ها از یک محل را برای کاربران فراهم می‌کند و از سوی دیگر ارائه‌ی به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها را برای سامسونگ آسان‌تر می‌کند.

حال به نظر می‌رسد گوگل نیز در اقدامی متقابل قصد دارد اپلیکیشن‌های خود را در فروشگاه سامسونگ منتشر کند. این شرکت هم‌اکنون دو اپلیکیشن مترجم گوگل و Wear OS by Google را در گلکسی استور سامسونگ قرار داده است. انتظار می‌رود در آینده شاهد حضور اپلیکیشن‌های بیشتری از طرف گوگل در این فروشگاه باشیم.

اپلیکیشن های گوگل در گلکسی استور

البته قرار گرفتن اپلیکیشن‌های گوگل در فروشگاه برندهای دیگر امر بی‌سابقه‌ای نیست. گوگل پیش‌تر برخی برنامه‌های خود را روی فروشگاه برند ریل‌می منتشر کرده بود.

هنوز زمان‌بندی مشخصی برای ورود سایر اپلیکیشن‌های گوگل به فروشگاه سامسونگ اعلام نشده است؛ بااین‌حال احتمالا در ادامه سال جاری این اتفاق رخ خواهد داد.

اقدام اخیر گوگل، نشان از تحکیم همکاری بین سامسونگ و این شرکت دارد و مطمئنا در ادامه برای هر دو سودمند خواهد بود. همچنین کاربران محصولات سامسونگ نیز گزینه‌های بیشتری برای دانلود اپلیکیشن‌های مورد نیازشان خواهد داشت.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده