امکان مدیریت پروفایل در اپلیکیشن گوگل مپس فراهم شد

امکان مدیریت پروفایل در اپلیکیشن گوگل مپس فراهم شد

گوگل در جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن مپس، به کاربران امکان می‌دهد پروفایل خودشان را مدیریت و در آن به‌دلخواه تغییراتی اعمال کنند.

پس از مدت‌ها انتظار، گوگل سرانجام به کاربرانش امکان داده است پروفایلشان را به‌صورت مستقیم ازطریق اپلیکیشن موبایلی گوگل‌مپس مدیریت کنند. تا پیش از انتشار نسخه‌ی جدید گوگل‌مپس، امکان انجام این کار برای کاربران فراهم نبود. اگر از دستگاهی اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید هم‌اکنون با نصب نسخه‌ی جدید اپلیکیشن مپس، نام خود و تصویر پروفایلتان را عوض یا به آن بیوگرافی خود را اضافه کنید. درضمن، می‌توانید ازطریق این اپلیکیشن در بخش تنظیمات امنیتی و تنظیمات مربوط به حریم خصوصی تغییراتی دهید.

براساس گزارش رسانه‌ی اندرویدپلیس، در نسخه‌های پیشین گوگل‌مپس، کاربران فقط می‌توانستند موارد خاصی نظیر راهنماهای محلی (Local Guides) را مشاهده کنند؛ ازاین‌رو، درخواست کرده بودند گوگل امکان ویرایش پروفایل را ازطریق اپلیکیشن مپس برای آن‌ها فراهم کند. ظاهرا اهالی مانتین‌ویو سرانجام به حرف کاربران گوش فراداده‌اند. 

ازطریق نسخه‌ی جدید مپس می‌توانید بخش‌هایی از پروفایلتان را از حالت عمومی خارج و آن‌ها را پنهان کنید. برای این کار، به منو اصلی، پروفایل، More و Profile Settings بروید و گزینه‌ی مرتبط را غیرفعال کنید. البته مواردی مثل نام و عکس پروفایل و بیوگرافی را نمی‌توان پنهان کرد و این‌ها همچنان به‌صورت عمومی دیده خواهند شد. قابلیت مهم دیگر امکان مخفی‌کردن پروفایل برای کسب‌و‌کارها است. 

ناگفته نماند به‌روزرسانی جدید گوگل‌مپس وابسته به سرورها است و ازطریق آن‌ها دردسترس قرار می‌گیرد؛ بنابراین برای دریافت این نسخه،‌ باید صبر کنید تا گوگل آن را به‌صورت رسمی منتشر کند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی قابلیت‌های جدید گوگل‌مپس چیست؟


منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید