مایکروسافت ۳۸ فایل فرمت را در نسخه‌ی تحت وب اوت لوک ممنوع اعلام کرد

مایکروسافت ۳۸ فایل فرمت را در نسخه‌ی تحت وب اوت لوک ممنوع اعلام کرد

مایکروسافت فهرست جدیدی از فایل فرمت‌های ممنوعه برای سرویس ایمیل تحت‌وب اوت‌لوک را اعلام کرد. فرمت‌های ممنوعه پایتون و جاوا و پاورشل را شامل می‌شوند.

مایکروسافت در نظر دارد فهرست فرمت فایل‌هایی را گسترش دهد که در نسخه‌ی تحت‌وب اوت‌لوک (قبلا با عنوان Outlook Web Access یا OWA شناخته شده بود) ممنوع است. این فهرست که پیش‌ازاین ۱۰۴ فرمت فایل را دربر داشت، به‌زودی با ۳۸ فرمت جدید گسترش می‌یابد. فرمت‌های جدید شامل انواع فایل‌هایی است که به‌طور مرتب برای ارسال بدافزار به صندوق ورودی اوت‌لوک استفاده می‌شوند.

پس از افزوده‌شدن به فهرست فرمت‌های مسدودشده، کاربران نمی‌توانند هیچ‌یک از این فایل‌ها را از صندوق ورودی‌شان دانلود کنند و فقط ادمین‌های Outlook و Exchange با استفاده از پیکربندی ویژه، می‌توانند فهرست خاصی از این فرمت‌ها را در فهرست سفید قرار دهند.

تیم Exchange مایکروسافت دیروز در بیانیه‌ای گفت:

انواع فایل‌های تازه مسدود‌شده به‌ندرت استفاده می‌شوند؛ بنابراین، بیشتر سازمان‌ها تحت‌تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

۳۸ فرمت پرونده‌ی جدید که به‌زودی در نسخه‌ی تحت‌وب اوت‌لوک ممنوع می‌شوند عبارت‌اند از:

  • فایل‌های جاوا:

".jar", ".jnlp"

  • فایل‌های پایتون:

".py", ".pyc", ".pyo", ".pyw", ".pyz", ".pyzw"

  • فایل‌های پاورشل:

".ps1", ".ps1xml", ".ps2", ".ps2xml", ".psc1", ".psc2", ".psd1", ".psdm1", ".psd1", ".psdm1"

  • گواهی‌های دیجیتال:

".cer", ".crt", ".der"

فایل‌هایی که برای سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌ها در نرم افزارهای شخص ثالث استفاده می‌شوند:

".appcontent-ms", ".settingcontent-ms", ".cnt", ".hpj", ".website", ".webpnp", ".mcf", ".printerexport", ".pl", ".theme", ".vbp", ".xbap", ".xll", ".xnk", ".msu", ".diagcab", ".grp"

مایکروسافت اطلاعاتی درباره‌ی زمان اضافه‌شدن این ۳۸ فرمت فایل اعلام نکرده و گفته است این کار به‌زودی انجام خواهد شد. «نسخه‌ی تحت‌وب اوت‌لوک» سرویس گیرنده‌ی ایمیل مبتنی‌بر وب است که مایکروسافت به‌عنوان جایگزینی برای برنامه‌ی قدیمی تحت‌ویندوز اوت‌لوک ایجاد کرده است.

ناگفته نماند سرویس مذکور در آفیس 365 و Exchange Online و خدمات اشتراک مایکروسافت گنجانده شده است؛ اما همچنان با سرورهای ایمیل قبل میزبانی می‌شوند. ادمین‌های سیستم‌های آفیس 365 و Exchange Online یا Exchange Server می‌توانند با دنبال‌کردن مراحل ذکرشده در این صفحه، هریک از ۱۴۲ فرمت فایل مسدودشده را در فهرست سفید قرار دهند.

منبع ZDNet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده