مایکروسافت قصد داشت اسپاتیفای را تصاحب کند

مایکروسافت قصد داشت اسپاتیفای را تصاحب کند

کتاب تازه‌ منتشرشده‌ی «ناگفته‌های اسپاتیفای» اطلاعات جدید و ناشنیده‌ای درباره‌ی این غول صنعت موسیقی بازگو می‌کند.

 به‌تازگی کتاب جدیدی به‌نام «ناگفته‌های اسپاتیفای» در سوئد منتشر شده‌ است که داستان تبدیل‌ اسپاتیفای از استارتاپی کوچک به بزرگ‌ترین شرکت استریمینگ موسیقی جهان را بیان می‌کند. در این کتاب، اطلاعات جدید بسیاری درباره‌ی اسپاتیفای بازگو شده است. به‌عنوان مثال، اسپاتیفای در برهه‌ای از زمان قصد داشت با ورود به بازار استریمینگ ویدئو، با نتفلیکس و دیگر برندهای این حوزه رقابت کند. این شرکت حتی فرمت فایل کاملا جدیدی به نام Spotify Video ساخته بود که امکان بارگذاری رایگان استریم را فراهم می‌کرد. افزون‌براین، اسپاتیفای قصد داشت ست‌تاپ‌باکسی مانند Fire TV با قابلیت پشتیبانی از سرویس‌های استریمینگ اسپاتیفای عرضه کند. 

از دیگر نکات جالب «ناگفته‌های اسپاتیفای» این است که افشا کرده‌ مایکروسافت قصد داشت اسپاتیفای را تصاحب کند؛ ولی اطلاعاتی درباره‌ی این موضوع وجود ندارد که این اتفاق مربوط‌ به چه‌ زمانی است. مایکروسافت خود پلتفرم استریمینگی به‌نام Groove Music داشت که در سال ۲۰۱۸ غیرفعال شد. در آن زمان، مایکروسافت حتی با اسپاتیفای همکاری می‌کرد و به کاربران Groove Music Pass اجازه می‌داد مجموعه‌ها و پلی‌لیست‌های خود را تنها با چند کلیک به اسپاتیفای منتقل کنند. علاوه‌براین، مایکروسافت به کاربران منتخب Groove Music، استفاده‌‌ی رایگان ۶۰ روزه از Spotify Premium را پیشنهاد می‌داد. 

به‌گفته‌ی کتاب «ناگفته‌های اسپاتیفای»، اسپاتیفای حتی به خرید Tidal و SoundCloud هم نزدیک شده‌ بود. بخش‌هایی از این کتاب را می‌توانید از طریق این لینک مطالعه کنید.     

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده