زوم‌اپ: Forest؛ افزایش تمرکز در کار و درس

چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
اپلیکیشن Forest کمک می‌کند وقتی کار دارید، دستگاه‌هایتان را کنار بگذارید و بر کارتان تمرکز کنید. این اپلیکیشن با بهره‌گیری از گیمیفیکیشنی جالب، به محیط‌زیست نیز کمک می‌کند.
تبلیغات

Forest یکی از اپلیکیشن‌های بسیار محبوب در هر دو سیستم‌عامل iOS و اندروید است و کمک می‌کند روی کارتان تمرکز کنید. عملکرد Forest به این شکل است که با روشی خلاقانه، باعث می‌شود دستگاهتان را کنار بگذارید و بدین‌ترتیب، دیگر حواستان پرت نمی‌شود. همچنین، طراحی زیبا و امتیازهای مختلفی که می‌توان به‌دست آورد، افراد را به استفاده‌ی بیشتر از آن ترغیب می‌کند.

کارکرد این برنامه این گونه است که مدت فعالیت مدنظر را مشخص می‌کنید و در این مدت، رشد درخت یا گیاهان دیگر آغاز می‌شود. اگر از اپلیکیشن خارج شوید، درخت ازبین می‌رود و امتیازی به‌دست نمی‌آورید. بدین‌ترتیب، برای رشد درخت باید دستگاهتان را کنار بگذارید و به کارتان برسید. موسیقی‌های مختلفی نیز وجود دارد که در حین انجام کار می‌توانید به آن‌ها گوش داد. با ادامه‌ی کاشت درختان، جنگلتان پربارتر می‌شود و می‌توانید موارد مختلف موجود در Achievements را انجام دهید. همچنین، با افزودن دوستانتان می‌توانید روند یکدیگر را مشاهده کنید.

Forest
Forest
Forest

با امتیازهایی که به‌دست می‌آورید، می‌توانید به گیاهان یا موسیقی‌های جدید دسترسی پیدا کنید یا کار بسیار جالب‌تری انجام دهید. Forest این امکان را به شما می‌دهد با هر ۲،۵۰۰ امتیاز یک درخت واقعی بکارید؛ یعنی استفاده از این اپ نه‌تنها جالب است و باعث افزایش تمرکز و بهره‌وری می‌شود؛ بلکه به محیط‌زیست نیز کمک بزرگی می‌کند. این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۳۸۵،۰۰۰ درخت کاشته است.

Forest
Forest
Forest

علاوه‌براین، Forest قابلیت استفاده‌ی گروهی دارد که در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها کمک می‌کند افراد گوشی خود را کنار و با یکدیگر وقت بگذرانند. در این حالت، یک نفر با انتخاب Create Room فرایند را آغاز می‌کند و دیگران به آن اضافه می‌شوند. سپس، رشد درخت به‌طور هم‌زمان برای همه آغاز می‌شود و اگر کسی از گوشیِ خود استفاده کند، درخت همه‌ی افراد ازبین می‌رود. از قسمت تنظیمات نیز می‌توان موارد مختلف را تنظیم کرد؛ مثلا یادآوری‌هایی برای ساعت شروع استفاده ایجاد کرد.

Forest
Forest

در وب‌سایت این اپلیکیشن نیز، افزونه‌ی آن برای مرورگرهای مختلف موجود است که به حساب کاربری فرد وصل می‌شود و می‌توان از آن برای کنترل استفاده از مرورگر کامپیوتر هم استفاده کرد. این اپلیکیشن در گوگل‌پلی بیش از ۵،۰۰۰،۰۰۰ بار نصب شده و در اپ‌استور، کاربران امتیاز عالی ۴.۸ و در گوگل‌پلی، امتیاز بسیار خوب ۴.۴ را به این اپلیکیشن ۱.۹۹ دلاری داده‌اند.

نکات مثبت

  • طراحی بسیار زیبا
  • رابط کاربری ترغیب‌کننده
  • امکان اتصال به دوستان
  • امکان کاشت درختان واقعی
  • افزونه برای مرورگرها

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور اپ‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را ازطریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات