زوم اپ: Healure؛ اپلیکیشن ورزش درمانی و فیزیوتراپی در خانه

شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
اپلیکیشن Healure مناسب افرادی است که از کمردرد، گردن‌درد و زانودرد رنج می‌برند و نیاز دارند تا با ورزش‌درمانی، تمرینات فیزیوتراپی را در خانه انجام دهند.
تبلیغات

سبک زندگی ماشینی، کم‌تحرکی و پشت میزنشینی باعث شده که بیماری‌هایی همچون کمردرد، زانودرد، گردن‌درد و دردهای مفاصل بیش از پیش مردم را گرفتار کند.

اگر دچار هر یک از دردهای زانو، کمر، مچ‌پا، پشت، گردن، شانه، مچ دست، آرنج، فلج صورت، آرتروز، دیسک، آرتریت انگشتان دست و سایر دردهای مزمن دیگری هستید و پزشک به شما توصیه کرده است که باید ورزش کنید، اپلیکیشن ورزش درمانی و فیزیوتراپی در منزل Healure می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

Healure

از آنجایی که درمان دردهای مفاصل و خصوصا مشکلات مربوط به ستون فقرات، بسیار حساس هستند، توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از چنین برنامه‌هایی با پزشک خود حتما مشورت کنید و در صورتی که پزشک متخصص استفاده از برنامه‌های ورزش‌درمانی را برای شما تایید کرد اقدام به نصب برنامه کنید. اپلیکیشن Healure، حجم سبکی دارد و برای هر یک از دردهای مختلف، به شما برنامه‌ی ورزشی تمرینی ارائه می‌دهد. اپلیکیشن Healure بیش از ۱۰۰۰ تمرینی ورزشی را در اختیار کاربران با مشکلات و دردهای مختلف قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید برای سلامتی و تندرستی خود برنامه‌ریزی کنید، این اپلیکیشن می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. تمام برنامه‌های ورزش‌درمانی این اپلیکیشن توسط فیزیوتراپ‌های باتجربه طراحی شده است.

بعد از نصب برنامه لازم است مشخصات خود اعم از سن، وزن و اطلاعاتی در مورد وضعیت سلامتی‌تان در اختیار اپلیکیشن قرار دهید. برای دریافت برنامه‌های درمانی ابتدا باید مشخص کنید که در چه ناحیه‌ای از بدنتان درد دارید. مثلا اگر از دردهای مربوط به ستون فقرات و پشت رنج می‌برید، باید به همان قسمت مراجعه کنید. یا افرادی که همزمان هم از درد پشت و هم درد گردن رنج می‌برند می‌توانند دو برنامه‌ی ورزش‌درمانی برای هر درد خود دریافت کنند. 

کاربران Healure باید در هر هفته، حداقل ۵ روز و در هر روز حداقل ۳۰ دقیقه برای تمرینات ورزشی خود زمان بگذارند. وقتی مشخصات و مشکلات جسمی خود را در قالب پرسش‌های چند گزینه‌ای برای اپلیکیشن مشخص کردید؛ اپلیکیشن برنامه‌ی ورزشی-تمرینی شما را ارائه می‌دهد. هر برنامه شامل‌ ست‌های تمرینی مختلفی است که کل یک جلسه‌ی تمرینی درحدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. باید اضافه کنیم که همه‌ی تمرینات به‌صورت تصویری و به‌همراه ویدئو قابل مشاهده هستند تا کاربران تمرین‌های ارائه‌شده را به‌صورت درستی اجرا کنند. صوتی و تصویری جامع با تظاهرات برای هر تمرین همراه با یادآوری های موضعی برای کمک به پیشرفت در جهت رسیدن به هدف خود.

Healure

راهنمای جامع صوتی و تصویری برای اجرای تمرینات بسیار مناسب است و امکان اشتباه تمرین کردن را به حداقل می‌رساند. حتما شما هم می‌دانید افرادی که دچار دردهای کمر، گردن، زانو و مچ پا و ... هستند باید در حین انجام تمرینات ورزش درمانی دقت کنند تمرین ورزشی را اشتباه انجام ندهند. در صورتی که تمرین ورزشی به اشتباه انجام شود، می‌تواند به جسم شما صدمه وارد کند. پس در صورتی که اپلیکیشن را نصب کردید و برنامه‌ی ورزشی-تمرینی خود را از اپلیکیشن دریافت کردید، حتما در حین اجرای تمرینات ویدئوهای آموزشی را مشاهده کنید تا حرکات ورزشی را به اشتباه اجرا نکنید. 

یکی دیگر از مزایای اپلیکیشن Healure، امکان هدف‌گذاری و ارزیابی‌ وضعیت جسمی‌تان است. در پایان هر روز و بعد از انجام دادن تمرینات مربوط به همان روز می‌توانید وضعیت جسمی، میزان کاهش درد و یا حالات مختلف خود را در اپلیکیشن ذخیره کنید. در پایان هفته و در بازه‌ی زمانی ماهیانه، این گزارش‌ها تجمیع می‌شوند و وضعیت کلی شما را نشان می‌دهند. 

تمرینات Healure برای تمام افراد در هر وضعیت جسمی ارائه می‌شود. حتی اگر اصلا اهل ورزش کردن نبودید و حالا به دلیل بروز مشکلات جسمی تصمیم گرفته‌اید ورزش کنید و خود را از شر دردهای مختلف خلاص کنید، اپلیکیشن Healure می‌تواند برای شما مفید باشد. از آنجایی که اپلیکیشن در قالب سوالاتی متوجه وضعیت جسمی شما می‌شود، در نتیجه برنامه‌ای که به شما ارائه می‌دهد، متناسب با وضعیت جسمی خود شماست. دقت کنید اپلیکیشن به هر فردی با توجه به شرایط جسمی‌اش برنامه می‌دهد. نه برنامه‌ی ورزشی‌تان را به کسی بدهید و نه از برنامه‌ی ورزشی شخص دیگری استفاده کنید؛ چنین کارهایی می‌تواند برای شما که دارای دردهای حاد یا مزمن هستید بسیار خطرناک باشد. 

یکی دیگر مزایای اپلیکیشن Healure این است که می‌توانید تمرینات خود را در هر زمان و در هر مکانی انجام دهید. از آنجایی که اپلیکیشن را روی گوشی یا تبلت نصب می‌کنید، همیشه همرهتان است و انجام دادن آن نیم ساعت بیشتر طول نمی‌کشد. با برنامه‌های ورزش درمانی Healure، وضعیت جسمی‌تان را ارتقا بدهید و از دردهای حاد و مزمن خلاص شوید. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، پس اگر احساس دردهایی جزئی در بدنتان می‌کنید همین الان ورزش‌درمانی را شروع کنید تا کم‌کم بتوانید ورزش را با زندگی‌تان پیوند بزنید و به عادتی همیشگی تبدیل کنید.

Healure

علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌ی اولیه‌ی اپلیکیشن Healure را در سیستم‌عامل اندروید و iOS به‌صورت رایگان مورد استفاده قرار دهند. تمرینات مربوط به نسخه‌ی مبتدی حدود سه ماه زمان می‌برد تا کاملا توسط کاربر انجام شود. از آنجایی که اپلیکیشن هر ۵ روز یک‌بار یک برنامه‌ی ورزشی در اختیار شما قرار می‌دهد، در مدت زمانی که می‌توانید از برنامه به‌صورت رایگان استفاده کنید، تنوعی از تمرینات ورزشی را در اختیار خواهید داشت. کاربرانی که علاقمند باشند، نسخه‌ی کامل برنامه را دریافت کنند باید هر ماه حق اشتراک ۷ دلار ب‍پردازند. 

از آنجایی که افراد بسیاری در سراسر جهان این برنامه را دانلود کرده و با کمک تمرینات آن به بهبود وضعیت جسمی خود کمک کرده‌اند، به شما توصیه می‌کنیم تمرینات ورزش درمانی این اپلیکیشن را از دست ندهید. حتی اگر تمایل ندارید نسخه‌ی کامل آن را که نیاز به پرداخت درون‌برنامه‌ای است خریداری کنید، به‌راحتی می‌توانید برای بازه‌ی زمانی مشخصی از اپلیکیشن به‌صورت رایگان استفاده کنید و تمرینات متنوع ورزشی آن استفاده کنید. 

در نظر داشته باشید برای استفاده از اپلیکیشن نیاز به برنامه‌های تغییر آی‌پی دارید. ولی زمانی که برنامه‌ی ۵ روزه‌ی ورزشی را دریافت کردید، می‌توانید با دانلود ویدئوی آموزشی در روز اول ست تمرینی ۵ روزه، در بقیه‌ی روزها می‌توانید ویدئوها را به‌صورت آفلاین مشاهده کنید؛ یعنی فقط برای بار اول که تمرین را در اپلیکیشن مشاهده می‌کنید، نیاز به اتصال به اینترنت دارید. می‌توانید گزینه‌ی آفلاین را در قسمت تنظیمات اپلیکیشن فعال کنید و در بقیه‌ی روزها به‌صورت آفلاین ویدئو را مشاهده کنید و به ‌همراه ویدئو تمرین کنید. 

نکات مثبت

  • تنوع برنامه‌های ورزش‌درمانی برای دردهای مختلف
  • طراحی ساده و جذاب
  • کوتاه بودن زمان تمرینات ورزشی 
  • امکان مشاهده‌ی آفلاین ویدئوهای آموزشی تمرینات ورزش

نکات منفی

  • نیاز به برنامه‌‌های تغییر آی‌پی برای اجرا دارد
  • نسخه‌ی کامل اپلیکیشن رایگان نیست

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور اپ‌استور 

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات