اپلیکیشن فیسبوک پرطرفدارترین برنامه موبایلی سال ۲۰۱۵ لقب گرفت

اپلیکیشن فیسبوک پرطرفدارترین برنامه موبایلی سال ۲۰۱۵ لقب گرفت

در واپسین روزهای سال ۲۰۱۵ بازار رتبه‌بندی ترین‌های سال به مانند سال‌های گذشته داغ است. اخیرا نیلسن لیستی از ۱۰ اپلیکیشن پرطرفدار سال ۲۰۱۵ در آمریکا منتشر کرده است. با زومیت همراه باشید تا نگاهی کوتاه به پرطرفدارترین‌ اپ‌های سال بیاندازیم.


آنالیز اولویت‌های افراد در موسیقی، ویدئو و دیگر زمینه‌‌های تکنولوژی یکی از تخصص‌های نیلسن است که اخیرا شاهد رتبه‌بندی پرطرفدارین اپلیکیشن‌های موبایل سال ۲۰۱۵ در آمریکا از جانب آن هستیم. حقیقتا قرار گرفتن اپلیکیشن فیسبوک با ۱۲۶.۷ میلیون کاربر فعال ماهانه در رتبه‌ی نخست خیلی دور از انتظار نبود. نتایج منتشر شده در این گزارش بازه‌ی زمانی ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۵ را شامل می‌شود. این میزان کاربر اپ فیسبوک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است.

جایگاه دوم در رتبه‌بندی پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های موبایل سال ۲۰۱۵ در آمریکا به یوتیوب اختصاص دارد. یوتیوب به صورت ماهانه ۹۷.۶ میلیون کاربر دارد. این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۴ رشدی ۵ درصدی داشته است. اپ مسنجر فیسبوک با اختلاف اندکی نسبت به یوتیوب با ۹۶.۴ میلیون کاربر در جایگاه سوم قرار گرفته است. شایان ذکر است این میزان رشدی ۳۱ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. این رشد قابل توجه مسنجر فیسبوک باعث شده است این اپ لقب سریع‌ترین رشد در استفاده‌ی کاربران از یک اپلیکیشن در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص دهد.

گوگل با ۴ اپلیکیشن گوگل سرچ، گوگل پلی، گوگل مپس و جیمیل رتبه‌های چهارم تا هفتم را به خود اختصاص داده است. سرانجام نوبت به اپلیکیشن اینستاگرام می‌رسد تا با ۵۵.۴ میلیون کاربر جایگاه هشتم را کسب کند. اپل نیز با دو اپلیکیشن موزیک و نقشه خود جایگاه‌های نهم و دهم را به خود اختصاص داده است.

نیلسن همچنین اعلام کرده است که این اطلاعات از ۳۰,۰۰۰ کاربر بالای ۱۳ سال در آمریکا کسب شده است. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از کسانی که به این اپلکیشن‌ها دستری دارند از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند و ۴۳ درصد نیز کاربر iOS هستند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده