با اپلیکیشن Haven ادوارد اسنودن گوشی خود را به ابزار مراقبتی تبدیل کنید

با اپلیکیشن Haven ادوارد اسنودن گوشی خود را به ابزار مراقبتی تبدیل کنید

اپلیکیشن Haven به شما اجازه می‌دهد از حسگرهای موجود در گوشی هوشمندتان به‌عنوان ابزار مراقبتی برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنید.

با یک جستجوی کوچک در فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل متوجه خواهید شد که تعداد زیادی اپلیکیشن جهت جمع‌آوری اطلاعات و پایش حرکات گوشی وجود دارد؛ هرچند هیچ‌کدام از آن‌ها به خوبی یک دوربین امنیتی واقعی نخواهند بود. اپلیکیشن Haven: Keep Watch نیز از جمله اپلیکیشن‌هایی است که در این رده قرار می‌گیرد؛ اما آن‌چه این اپلیکیشن انجام می‌دهد آن را از دیگر برنامه‌های مشابه متمایز می‌کند.

اول از همه، این اپلیکیشن محصول مشترک پروژه‌ی گاردین و بنیاد آزادی مطبوعات است؛ بنیادی که اکنون سکان هدایت آن در دستان ادوارد اسنودن قرار دارد. این اپلیکیشن به‌عنوان برنامه‌ای جهت حفاظت از دارایی‌ها و فضای شخصی توصیف شده است، بدون اینکه حریم شخصی کاربر مورد مخاطره قرار گیرد.

برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های مراقبتی که تنها از دوربین و میکروفون گوشی‌ هوشمند شما استفاده می‌کنند، Haven از تمام حسگرهای موجود در دستگاه جهت تشخیص حرکت، صدا، نور و حتی لرزش‌ استفاده می‌کند. اگر استفاده از تمام این حسگرها برای شما کافی نیست، باید به اطلاعتان برسانیم که Haven تمام این اطلاعات را با هم ترکیب می‌کند تا همچون اپلیکیشن‌ Signal و نرم‌افزار Tor، همه‌ چیز را تا حد امکان امن نگه دارد.

اپلیکیشن Haven این امکان را فراهم می‌کند تا انتخاب کنید که قصد جمع‌آوری چه نوع اطلاعاتی دارید؛ برای مثال، اگر قصد دارید گوشی‌ خود را روی میز یا داخل کشو قرار دهید تا فقط صداها را ضبط کنید، Haven به شما اجازه می‌دهد جمع‌آوری اطلاعات از طریق دوربین را غیر فعال کنید.

این اپلیکیشن هرگونه فعالیتی که بدون اجازه انجام شود و هرگونه اخلال را به‌صورت اعلان‌هایی به گوشی اصلی شما انتقال می‌دهد؛ همچنین در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از راه دور به گزارش‌های ارسال‌شده توسط این اپلیکیشن دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن Haven از ادوارد اسنودن

واضح است که این اپلیکیشن حاصل تفکر و تأمل فراوان است. دیگر نکته‌ای مثبت این است که پروژه‌ی گاردین و بنیاد آزادی مطبوعات این اپلیکیشن را با توجه به نیازهای مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگارانی طراحی کرده‌اند که کارشان تحقیق و جستجو در امور مختلف است.

Haven به این منظور طراحی شده است تا آن را روی یک گوشی ثانویه که گوشی اصلی شما نیست و در تمام ساعات به آن نیاز ندارید نصب کنید و با استفاده از این گوشی ثانویه به جمع‌آوری اطلاعات بپردازید. این اپلیکیشن را می‌توانید هم‌اکنون از پلی استور دریافت کنید. در حال حاضر Haven در مرحله‌ی آزمایش عمومی (Public Beta) قرار دارد و به همین دلیل برخی مشکلات در آن مشاهده می‌شود؛ اما بازخوردهای اولیه در ارتباط با این اپلیکیشن بسیار مثبت بوده‌اند.

لینک دانلود اپلیکیشن Haven از پلی استور

منبع android central

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید