شباهت بیشتر اینستاگرام به اسنپ‌ چت با به‌روزرسانی جدید

شباهت بیشتر اینستاگرام به اسنپ‌ چت با به‌روزرسانی جدید

اینستاگرام به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است که به‌واسطه‌ی آن، ویژگی‌های تازه‌ای که پیش‌تر در اپلیکیشن اسنپ‌چت شاهد آن‌ها بودیم ارائه می‌کند.

به‌دلیل شیوه‌ی کارکرد و نحوه‌ی انتقال محتوا، اسنپ‌چت نزدیک‌ترین رقیب هم‌رده‌ی اینستاگرام است که کاربران زیادی در جهان از آن استفاده می‌کنند. اینستاگرام در راستای افزایش کاربران خود درصدد اضافه‌ کردن ویژگی‌های جدیدی است تا طیف وسیع‌تری از مخاطبان را هدف قرار دهد. حال اینستاگرام در آخرین به‌روزرسانی منتشرشده، از قابلیت‌های جدیدی رونمایی کرده است که وام‌گیری این شبکه‌ی اجتماعی عکس‌محور از اسنپ‌چت را بیش از پیش هویدا می‌سازد.

برطبق گفته‌ی این شرکت، ویژگی جدید که «رمیکس» نام دارد، به کاربران این امکان را می‌دهد تا در هنگام مشاهده‌ی عکس‌های دوستانشان، با ضربه‌ زدن روی آیکون دوربین در قسمت چپ و پایین تصویر، به ویژگی حاشیه‌نویسی دسترسی داشته باشند. از طریق این ویژگی کاربران می‌توانند اقدام به اضافه‌ کردن استیکر، متن یا نقاشی‌ کنند و سپس آن را مستقیماٌ برای دوستشان بفرستند. از این‌رو، کاربران علاوه بر مکالمات‌ متن‌محور، می‌توانند از طریق بصری نیز با دوستانشان به گفتگو و شوخی بپردازند.

هنگامی که در حال مشاهده‌ی پیام تصویری یکی از دوستانتان هستید، روی آیکون دوربین در قسمت پایینی ضربه بزنید و پاسختان را [بنویسید]. پاسخ شما شامل استیکری از آنچه به آن پاسخ می‌دهید، می‌شود؛ آن را حرکت و تغییر اندازه دهید و حالت خودتان را با اضافه‌ کردن استیکر، متن یا نقاشی بیان کنید.

جالب است بدانید که ویژگی فوق یکی از ویژگی‌های مطرح اپلیکیشن اسنپ‌چت بوده که از آغاز کار این اپلیکیشن با آن همراه است؛ با این وجود چیزی که پیاده‌سازی این ویژگی توسط اینستاگرام را منحصربه‌فرد می‌کند، این است که کاربران می‌توانند تصاویری را که ابتدا توسط دیگران به اشتراگ گذاشته شده است، حاشیه‌نویسی کنند؛ در اسنپ‌چت کاربران تنها اجازه‌ی حاشیه‌نویسی روی عکس‌های خود یا منابع خبری مهم مانند سی‌ان‌ان، دیلی‌میل و... داشتند.

البته تغییرات نسخه‌ی جدید اینستاگرام تنها به «ریمیکس» خلاصه نمی‌شود و این شبکه‌ی اجتماعی با ویژگی «حلقه‌‌های بی‌پایان»، قصد اعمال تغییرات در پاسخ‌ها را داشته است.

برای اینکه پیام‌هایی که می‌خواهید تنها یک‌بار توسط دوستانتان دیده‌ شود، گزینه‌ی «One View» را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت با انتخاب گزینه‌ی «Allow Replay» دوستانتان می‌توانند بیشتر پیام شما را مشاهده کنند. تصاویر و ویدیوهای ارسال‌شده با «Allow Replay» به‌صورت خودکار تکرار می‌شوند و دوستانتان می‌توانند با نگاه‌داشتن [انگشت روی تصویر] اقدام به توقف آن کنند.

اینستاگرام می‌گوید این‌ تغییرات از امروز برای هر دو پلتفرم آی‌او‌اس و اندروید منتشر خواهد شد؛ اما اگر هنور موفق به دریافت این به‌روزرسانی نشده‌اید، ممکن است چند روزی برای اعمال آن روی حساب کاربری‌تان زمان نیاز باشد.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده