چگونه مکان و سایر اطلاعات ذخیره شده در عکس‌های دیجیتال را حذف کنیم

چگونه مکان و سایر اطلاعات ذخیره شده در عکس‌های دیجیتال را حذف کنیم

عکس‌هایی که با تلفن هوشمند یا دوربین دیجیتال خود می‌گیرید، شامل اطلاعاتی همچون مکان گرفتن عکس ،نام دوربین و... است. بنابراین بد نیست پیش از اینکه این عکس ها را در فیس‌بوک یا سایر سایت‌های اینترنتی قرار دهید یا برای دیگران ارسال کنید، اطلاعات ذخیره شده درون آنها را پاک کنید. در ادامه 3 روش برای پاک کردن اطلاعات عکس‌ها را آموزش خواهیم داد. به این ترتیب هیچ‌کس متوجه نمی‌شود این عکس را در چه مکان یا با چه دوربینی گرفته‌اید و امنیت اطلاعات شما بیش از پیش حفظ می‌شود.

استفاده از نرم‌افزار PhotoInfoEraser مخصوص گوشی‌های اندرویدی

اولین نرم‌افزاری که قصد داریم معرفی کنیم، PhotoInfoEraser نام دارد. این نرم‌افزار مخصوص گوشی‌های اندرویدی است. بعد از دانلود این نرم‌افزار از Google Play یا سایت 1Mobile، تنها کافی است عکس خود را در آن بارگذاری کنید تا اطلاعاتی که نمی‌خواهید دیگران به آن دست یابد، از روی عکس پاک شود. سپس عکس خود را در فیس‌بوک یا سایر سایت‌های اینترنتی آپلود کنید.

PhotoInfo-Eraser 610x495

یک نسخه بدون تغییر اطلاعات در گالری گوشی و یک نسخه هم با حذف اطلاعات در مسیر /mnt/sdcard/Yamagoya/PIEraser ذخیره می‌شود.

استفاده از نرم‌افزار فوتوشاپ برای پاک کردن اطلاعات عکس

عکس مورد نظر خود را با استفاده از فوتوشاپ باز کنید. از منوی File گزینه Save For Web & Devices را انتخاب کنید (یا کلید‌های ترکیبی Alt+Crtl+Shift+S) و مانند تصویر زیر، ابتدا نوع فایل را JPEG و سپس قسمت Metadata را روی None تنظیم کنید و نهایتا عکس را ذخیره کنید.

remove-location-data-from-photos

استفاده از برنامه QuickFix در ویندوز

ابتدا برنامه QuickFix را از این لینک دریافت کنید.

عکس‌هایی که قصد دارید اطلاعات ذخیره شده در آنها پاک شود را در این برنامه باز کنید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده، دکمه QuickFix را بزنید تا اطلاعات مکان شما از عکس پاک شود. به این ترتیب امنیت اطلاعات شما در آپلود کردن عکس نیز بیش از پیش حفظ خواهد شد.

FileMindQuickFixScreenshot

اگر راه بهتری برای پاک کردن اطلاعات عکس خود دارید، در قسمت نظرات به ما و سایر کابران زومیت، اعلام کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید