کورتانا از این پس با اسکایپ سازگاری کامل دارد

سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت همان‌طور که پیش‌تر وعده داده بود، دستیار صوتی کورتانا را به اسکایپ اضافه کرد.
تبلیغات

بیش از یک سال‌ و نیم از زمانی که مایکروسافت اعلام کرده بود، قصد اضافه‌کردن دستیار صوتی کورتانا به اسکایپ را دارد، می‌گذرد. چندین ماه است که کاربران اینسایدر از چنین قابلیتی برخودارند؛ اما سرانجام امروز اعلام شد که کورتانا از این به بعد در دسترس تمامی کاربران قرار می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌هایی که کورتانا به اسکایپ اضافه کرده، پاسخ‌دهی هوشمند است؛ این قابلیت در عمل و بسته به شرایط مختلف، می‌تواند بسیار مفید یا به‌طرز وحشتناکی بد باشد. این ویژگی چندین پاسخ پیشنهادی را روی صفحه ظاهر می‌کند و شما با ضربه‌زدن روی هر یک، می‌توانید آن را انتخاب و ارسال کنید. این پاسخ‌ها می‌تواند شامل مواردی مثل رستوران‌ها یا بررسی فیلم‌ها در سایت‌های معتبر نیز باشد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، کورتانا می‌تواند رویدادهای ویژه‌تان را برنامه‌ریزی کرده و یادآورها را ثبت کند. برای مثال، اگر فردی از طریق اسکایپ از شما بخواهد که فردا بلیت یک فیلم سینمایی را تهیه کنید، کورتانا به شما پیشنهاد می‌دهد که آن را در لیست یادآورهای خود قرار دهید.

از طریق اسکایپ می‌توانید با کورتانا به‌صورت طبیعی به مکالمه بپردازید؛ چرا که این دستیار هوشمند هم‌اکنون در لیست مخاطبان اسکایپ شما قرار گرفته است. کورتانا در صدر لیست مخاطبین‌تان پین می‌شود؛ البته شما می‌توانید، آن را از صدر لیست پایین آورید. هنگامی که با کورتانا به صحبت کردن می‌پردازید، تقریبا می‌توانید همچون یک فرد عادی با او صحبت کنید. مثلا از کورتانا سوال بپرسید، در مورد موارد مختلف با او صحبت کنید. گرچه اسکایپ پلتفرمی است که از تماس ویدیویی استفاده می‌کند؛ اما شما نمی‌توانید با کورتانا تماس تصویری برقرار کنید. 

کورتانا از امروز برای نسخه‌های اندروید و آی‌او‌اس اسکایپ در دسترس است. تا لحظه‌ی نگارش این خبر، ویژگی یاد شده تنها در انحصار ایالات متحده آمریکا است؛ اما انتظار می‌رود که این انحصار، طولانی‌مدت نباشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات