توسعه اپلیکیشن iOS و اندروید در ویندوز ساده‌تر از گذشته شد

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت با معرفی کیت Xamarin Live Player امکان توسعه‌ی اپلیکیشن‌های iOS و اندروید را در ویندوز تسهیل بخشید.
تبلیغات

توسعه‌ی اپلیکیشن‌های iOS و اندروید در کامپیوتر‌های ویندوزی به لطف رونمایی از کیت Xamarin Live Player بیش از پیش ساده‌تر شد. این قابلیت که در خلال کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت معرفی شد، پروسه‌ی توسعه‌ی اپلیکیشن‌های سایر پلتفرم‌ها به خصوص iOS را ساده‌تر کرده است. اکنون توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود اپلیکیشن‌ها را از طریق یک کامپیوتر ویندوزی و با ویژوال استودیو روی دستگاه‌های اپل اجرا کنند و به دیباگ کردن آن‌ها بپردازند. این در حالی است که پیش از این توسعه‌دهندگان تنها قادر به توسعه‌ی اپلیکیشن‌های iOS روی کامپیوتر‌های مجهز به ویندوز بودند و برای اجرای آن به مک نیاز داشتند.

اپلیکیشن ios‌ و اندروید و ویندوز

Xamarin همچنین اجازه‌ی مشاهده‌ی تغییرات کد‌های اپلیکیشن‌ها را به صورت زنده به توسعه‌دهندگان می‌دهد. این موضوع قطعا کمک بزرگی به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان در راستای برطرف کردن باگ‌های اپلیکیشن‌های خود خواهد کرد. البته همچنان برای قرار دادن اپلیکیشن روی اپ‌استور، استفاده از مک ضروری است. 

مایکروسافت در کنفرانس بیلد امسال چندین رونمایی و همکاری جذاب با اپل داشته است. از معرفی ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای مک‌ که قطعا خبری خوشحال کننده برای برنامه‌نویسان خواهد بود تا قرارگیری نرم‌افزار آیتونز در فروشگاه ویندوز، بخشی از همکاری‌های جدید غول‌های فناوری ردموند و کوپرتینو است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات