«گوگل والت» از رقیب خود، «اپل پی» پیش افتاد

«گوگل والت» از رقیب خود، «اپل پی» پیش افتاد

زمانی که برای اولین بار سرویس Apple Pay معرفی شد، اینطور به نظر می‌رسید که انگار به تازگی روشی کامل برای پرداخت از طریق موبایل فراهم شده است. حال، Ars Technica گزارش داده چنین چیزی در حال اتفاق است اما به وسیله پلتفرم رقیب که Google Wallet نام دارد.

گوگل والت در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد اما هیچگاه قدم بزرگی برنداشت و در اوایل نیز تنها اپراتور Sprint از آن پشتیبانی می‌کرد و البته در بسیاری از دستگاه‌های همراه نیز در دسترس نبود. اما حالا شرایط تغییر کرده و گوگل والت محدوده بزرگی را تحت تسلط خود دارد. زمانی که اپل دست به معرفی Apple Pay زد در واقع بسیاری از کاربران را با کاربرد مهم این تکنولوژی آشنا کرد و بسیاری از افراد نیز تازه فهمیدند چنین گزینه‌ای در گوشی‌های اندرویدی نیز وجود دارد و چند سالی است که به وسیله گوگل در حال توسعه است.

Ars Technica گفته که تعداد تراکنش‌های هفتگی با گوگل والت از زمانی که اپل پی معرفی شده، نزدیک به ۵۰ درصد افزایش داشته و تعداد کاربران پایه‌ای این سرویس نیز به صورت ماهیانه دو برابر می‌شوند.

مقاله مرتبط:

  • تنها در ۷۲ ساعت اول، اپل ۱ میلیون کارت اعتباری با سرویس اپل‌پی فعال کرد

البته اپل توانسته سنگ بنای محکمی در همان اول برای سرویس اپل پی بگذارد و تنها پس از ۷۲ ساعت از شروع به کار این سرویس، موفق به دریافت ۱ میلیون فعال سازی شده است. با این‌حال این سرویس هنوز برای کسانی که آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس ندارد، در دسترس قرار نگرفته است. اما گوگل والت تقریبا به بلوغ رسیده و بر روی بسیاری از گوشی‌های اندرویدی موجود است و همان تراکنش و فعالیت را شبیه به اپل پی برای کاربران اندروید انجام می‌دهد.

این دو پلتفرم می‌توانند با یکدیگر میزان پذیرش بیشتر پرداخت با موبایل را بین مردم بیشتر کنند، حتی اگر نتوانند ایده‌های طلایی اپل و گوگل را به تحقق برسانند. نظر شما درباره سیستم پرداخت با موبایل گوگل والت یا اپل پی چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده