قابلیت لایواستریم شبکه اجتماعی ایکس به‌زودی به کاربران پریمیوم محدود می‌شود

شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
ایکس / X روی نمایشگر موبایل
شبکه‌ی اجتماعی ایکس می‌خواهد به‌زودی قابلیت لایو‌استریم را در انحصار مشترکین پریمیوم قرار دهد.
تبلیغات

شبکه‌ی اجتماعی ایکس در راستای اقداماتی برای افزایش درآمد اعلام کرد که به‌زودی قابلیت لایو‌استریم فقط برای کاربران پریمیوم امکان‌پذیر خواهد بود. این خبر توسط حساب کاربری رسمی Live در ایکس تأیید شد.

تاریخ دقیقی برای انحصاری‌شدن قابلیت لایو‌استریم مشخص نشده است، اما ایکس به‌وضوح می‌گوید که کاربران عادی دیگر نمی‌توانند در این پلتفرم لایو‌استریم داشته باشند.

کاربران برای بهره‌مندی از قابلیت لایو‌استریم در ایکس باید اشتراک پریمیوم خریداری کنند. این اشتراک ماهیانه ۸ دلار یا سالانه ۸۴ دلار هزینه دارد. ایکس پریمیوم امکان دسترسی به تیک آبی و سایر ویژگی‌های انحصاری مانند اشتراک سازندگان محتوا، پست‌های بزرگ‌تر و تبلیغات کمتر در تایم‌لاین را فراهم می‌کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل ایکس، همواره به‌دنبال راه‌های بیشتری برای افزایش درآمد این پلتفرم بوده است. اوایل سال جاری میلادی، ماسک پیشنهاد کرد برای مقابله با اسپم و ربات‌ها، از حساب‌های کاربری جدید که می‌خواهند در ایکس پست منتشر کنند، پول دریافت شود. کاربرانی که تمایلی به پرداخت این هزینه ندارند، تنها می‌توانند سایر حساب‌ها را دنبال کنند و پست‌ها را بخوانند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات