ایلان ماسک به‌دنبال انتقام‌گیری از بنیان‌گذار توییتر است

شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
نیم رخ ایلان ماسک / Elon Musk در اجلاس ایمنی هوش مصنوعی
جک دورسی سال گذشته مستقیماً از ایلان ماسک انتقاد کرد و حالا ظاهراً ماسک با روشی خاص به‌دنبال انتقام‌جویی است.
تبلیغات

شرکت ایکس کورپ که توسط ایلان ماسک مدیریت می‌شود، قرار است هزینه‌ی پرونده‌ای را که کلوئی هپ علیه شرکت بلاک به راه انداخته است، پرداخت کند. بلاک را جک دورسی بنیان‌گذاری کرده؛ فردی که به‌عنوان بنیان‌گذار و مدیرعامل اسبق توییتر (نام قبلی شبکه‌ی اجتماعی ایکس) شناخته می‌شود.

کلوئی هپ می‌گوید اخراج‌ شدنش از بلاک اقدامی تلافی‌جویانه ازسوی مدیران این شرکت در واکنش به دو پست در یکی از حساب‌هایش بوده است. ظاهراً هپ در آن حساب شخصی از نام مستعار استفاده کرده و همواره سراغ تولید محتواهای طنز و طعنه‌آمیز رفته است.

هپ می‌گوید در هیچ‌یک از پست‌هایش به نام بلاک اشاره نکرده و آن پست‌ها را در زمانی که مشغول کار بوده، ننوشته است. او در نهایت هر دو پست را به‌صورت داوطلبانه پاک کرد.

ظاهراً بلاک توانسته پست منتشرشده در حساب شخصی کلوئی هپ را ببیند و به همان دلیل تصمیم گرفته هپ را اخراج کند. او شرکت بلاک را به اخراج غیرقانونی متهم کرده و خواستار دریافت غرامت شده است.

جک دورسی تا پیش از تصاحب ایکس به دست ایلان ماسک، یکی از طرفداران مدیرعامل تسلا بود و بارها از او حمایت کرد؛ بااین‌حال دورسی سال گذشته به انتقاد از ایلان ماسک پرداخت و گفت که ماسک نباید سراغ تصاحب توییتر می‌رفت. ظاهراً ماسک حالا با تأمین مالی پرونده‌ی کلوئی هپ، به‌دنبال انتقام‌جویی است.

ماسک با انتشار پست جدیدی گفت که او و اعضای تیمش در ایکس حامی آزادی بیان هستند و به‌همین‌دلیل هزینه‌ی پرونده‌ی هپ را تقبل کرده‌اند. این نخستین باری نیست که ایکس چنین کاری انجام می‌دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات