اینستاگرام با «اخاذی جنسی» مبارزه می‌کند

سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
استوری اینستاگرام Instagra روی آیفون ناچ صفحه - اختصاصی زومیت
متا با طراحی برنامه‌‌ای چندجانبه، در مسیر مقابله با اخاذی جنسی در اینستاگرام گام برمی‌دارد.
تبلیغات

متا از تلاش‌های جدید خود برای کمک به مبارزه با اخاذی جنسی خبر داده است. این عمل مجرمانه شامل تهدید به اشتراک‌گذاری تصاویر یا ویدئوهای شخصی برای اخاذی از آن‌ها به‌خاطر پول یا چیزهای دیگر است.

تلاش‌های متا شامل کنترل بیشتر نوجوانان بر تصاویر خصوصی خود، کمک به نوجوانان و والدین و معلمان آن‌ها دربرابر کسانی که دارند سوءاستفاده کنند و حمایت از سازندگان و سازمان‌های ایمنی در سراسر جهان به‌عنوان بخشی از کمپینی جهانی برای افزایش آگاهی از راه‌های مقابله با اخاذی جنسی است.

یکی از ابتکارهای جدید گسترش برنامه‌ی Take it Down است؛ برنامه‌ای از مرکز ملی کودکانِ ربوده‌شده (NCMEC) که به نوجوانان کمک می‌کند تا کنترل تصاویر خصوصی خود را دوباره به‌دست بگیرند و از پخش آنلاین آن‌ها به‌دست مردم جلوگیری کنند.

متا همچنین با Thorn، سازمان غیرانتفاعی و فناوری‌محورِ دفاع از کودکان در‌برابر سوءاستفاده‌ی جنسی، همکاری می‌کند تا راهنمایی‌های به‌روز را برای نوجوانان درباره‌ی چگونگی مقابله با اخاذان جنسی ارائه دهد.

اسکرین شات از اپلیکیشن اینستاگرام که به کاربر هشدار کلاه‌برداری داده است
هشدار اینستاگرام برای مقابله با اخاذی و کلاه‌برداری

متا در حال راه‌اندازی کمپینی جهانی برای افزایش آگاهی از اخاذی جنسی و اقداماتی است که می‌توان برای جلوگیری از آن انجام داد. این کمپین از سازمان‌های ایمنی حمایت و با دست‌اندرکاران در سرتاسر جهان برای گسترش آگاهی در این زمینه همکاری خواهد کرد.

متا علاوه‌بر اقدامات همیشگی، اکنون در اینستاگرام هنگام پیام‌دادن به فردی که رفتار مشکوک یا کلاه‌برداری از خود نشان داده است، اخطارهای ایمنی را به کاربران نشان می‌دهند.

اخاذی جنسی جرمی جدی است و می‌تواند پیامدهای مخربی برای قربانیان داشته باشد. تلاش‌های جدید متا گامی خوشایند در مبارزه با این جرم است. متا همچنین اعلام کرده است که در پلتفرم‌هایش، محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری می‌کند.

تنها در سال ۲۰۲۰، بیش از ۶,۰۰۰ مورد اخاذی جنسی به سازمان NCMEC گزارش شده است. قربانیان آزار جنسی اغلب نوجوانان و جوانان هستند و پیامدهای آن می‌تواند به افسردگی و اضطراب و حتی خودکشی منجر شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات