شاتر: برترین عکس‌های سفر به انتخاب نشنال‌ جئوگرافیک (سپتامبر)

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۵
مطالعه 5 دقیقه
نشنال جئوگرافیک در بخشی به نام Travel 365، به انتشار تصاویری می‌پردازد که در طول سفر ثبت شده‌اند. در این قسمت از «شاتر»، برترین‌های ماه سپتامبر به انتخاب نشنال جئوگرافیک تقدیم شما می‌شود.

وب‌سایت نشنال جئوگرافیک از عکاسان سراسر دنیا دعوت می‌کند که تصاویر خود را از سفر به نقاط دوردست، با آن‌ها به اشتراک بگذارند. پیشتر تعدادی از تصاویر برگزیده ماه آگوست منتشر گردید، در ادامه تصاویری از گوشه و کنار گیتی در ماه سپتامبر به شما تقدیم می‌شود. با زومیت همراه باشید.

روشن شدن هزاران فانوس کاغذی در عصر درون معبد Yasukuni.توکیو هنگام برگزاری مراسم Mitama Matsuri.این مراسم در نیمه تابستان و به افتخار ارواح آبا و اجداد برگزار می‌شود.

عکس از Toru Hanai

نمایی از یک پل سنگی طبیعی (Owachomo Bridge) در ایالت یوتا.اسکات راین یکی از رنجرهای این پارک می‌گوید:«اینجا به تماشای چیزی فراموش‌شده می‌آیید و دوباره به آسمان متصل می‌شوید.»

عکس از Jim Richardson

ساختمان‌های مدرن Ho Chi Minh، بزرگترین شهر ویتنام،یک کلیسای متعلق به قرن نوزدهم را محاصره کرده‌اند.این کلیسا بین سال‌های ۱۸۶۳ تا ۱۸۸۰ توسط کلیسای جامع فرانسه وبا مصالحی که از فرانسه وارد شده‌اند بنا نهاده شده است.

عکس از Mario Weigt

۱۸ سازه طبیعی در نروژ وجود دارند که به عنوان مسیر و نشانه‌های توریستی انتخاب شده‌اند.این یکی که Sognefjellet نامیده می‌شود در مسیر بین Lom و Gaupne قرار گرفته و یک سنگ مربع‌شکل بود.این سازه یکی از محبوب‌ترین مناظر طبیعی عکس‌برداری توریست‌ها محسوب می‌شود.

عکس از Christophe Migeon

دامداران قرقیزی به تلفن‌های همراه خود عشق می‌ورزند.آن‌ها تلفن‌های خود را به کمک باتری‌های خورشیدی شارژ می‌کنند.هر چند که به علت شرایط جغرافیایی سخت، خدمات تلفن‌ همراه به این منطقه نرسیده امادامداران از گجت‌های خود برای گوش‌دادن به موسیقی و گرفتن عکس استفاده می‌کنند.

عکس از Matthieu Paley

حرکت کاروان خودرو‌های کلاسیک و قدیمی در مسیر مجاور دریابه سمت نمایشگاه خودرو در هاوانا، پایتخت کوبا.موتور بعضی از این خودرو، سالم و دست‌نخورده بوده وبعضی دیگر به کمک موتور خودروهای روسی جایگزین شده است.

عکس از Lindsay Mackenzie

عبور خانواده‌ای از میان دره‌های رشته‌کوه Cordillera Blanca در پرو.این منطقه دارای تعداد بسیار زیادی قله بالای ۵۴۰۰ متر است واز این لحاظ یکی از متمرکزترین مناطق نیمه‌کره غربی محسوب می‌شود.بلندترین کوه پرو نزدیک به ۶۷۶۸ متر ارتفاع دارد.

عکس از Christophe Migeon

نمایی از کوه‌های سبز با لبه‌های تیز در کنار دریا در کوایی (Kauai) هاوایی.این منطقه محل ضبط بخش زیادی از فیلم پارک ژوراسیک است.

عکس از Diane Cook و Len Jenshel

تصویری رویاگونه از درختان بائوباب، جیپ صحرایی،غروب خورشید و گردوغبار در پارک ملی تارانگیری تانزانیا.فصل خشک در این منطقه هزاران کیلومتر مربعیباعث کوچ و حرکت مجموعه‌ای بزرگ از حیات‌وحش به سمت رودخانه دائمی منطقه می‌شود.

عکس از Ian Cumming

شالیزارهای پله‌پله در کشور بوتان، یک پادشاهی بودایی کوچک در هیمالیا.نزدیک به ۷۵٪ از جمعیت ۶۳۵‌هزار نفری بوتان از طریق برنج‌کاری و دامپروری امرارمعاش می‌کنند.این در حالی است که تنها ۱۰٪ از زمین‌های این کشور زراعی هستند.

عکس از Pete Ryan

امیدواریم از این بخش لذت برده باشید. نظرات خود را درباره تصاویر و بخش «شاتر» با ما درمیان بگذارید.

مطالب مشابه

نظرات