شاتر: چشم‌اندازهای زمین از نگاه نشنال جئوگرافیک

شاتر: چشم‌اندازهای زمین از نگاه نشنال جئوگرافیک

مجله نشنال جئوگرافیک، هر ماه، در بخشی به نام چشم‌اندازهای زمین (Visions of Earth)، عکس‌هایی چشمگیر و خارق‌العاده از سراسر دنیا منتشر نموده و زیبایی‌های دنیای خلقت را از روزنه دوربین عکاسان به تصویر می‌کشید. در این بخش از «شاتر»، تعدادی از تصاویر بخش چشم‌اندازهای زمین در سال ۲۰۱۳ به شما تقدیم می‌شود. با زومیت همراه باشید.

01

ارمنستان: زیبایی‌های چشم نوجوان ۱۶ ساله ارمنی در ایروان. در این تصویر بزرگ شده، ساختار خارق‌العاده عنبیه، در اطراف مردمک چشم به خوبی مشهود است. تصویر مژه‌های چشم این نوجوان بر روی قرنیه منعکس شده است.

عکس از Suern Manvelyan

02

ایران: بازدیدکنندگان در حال مشاهده یک دخمه ویران شده (برج سکوت) در نزدیکی یزد. به اعتقاد زرتشتیان ایران، بدن‌های مرده در معرض آلودگی‌های دنیوی هستند. از اینرو مردگان خود را در سازه‌های مدور و استوانه‌ای نمایش داده شده در تصویر دفن می‌کنند.

عکس از Justyna Mielnikiewicz

03

آلمان: عکس میکروسکوپی رنگ‌آمیزی شده از یک کندور نیم‌ میلی‌متری در میان خزه‌ها. این موجود کوچک هشت‌پا و بی‌مهره که به خرس آبی هم معروف است، می‌تواند در شرایط بسیار سخت و در دمای بالا، سالها بدون غذا زنده بماند.

عکس از Eye of Science/Science Source

04

چین: سایه‌های ایجاد شده توسط مانکن‌ها، در فروشگاهی در شهر گیولین، اجرای یک نمایش گروهی را تداعی می‌کنند. بازار شبانه گیولین که محبوبیت زیادی در میان شهروندان دارد، محلی برای فروش مواد خوراکی، پوشاک و خرده‌ریزهای مصرفی محسوب می‌شود.

عکس از Max Forsythe

05

اسکاتلند: گرگور ادموندز، قهرمان مسابقات، در حال پرتاب چکش  ۱۳.۵ کیلویی در جریان برگزاری گردهمایی کوهستانی کاول. این گردهمایی بین‌المللی سه روزه در دانون (Dunoon)، محل برگزاری مسابقات سنتی، آواز و پایکوبی شرکت‌کنندگان است.

عکس از Kieran Dodds

06

لهستان: کشیده شدن سایه‌ها در غروب در نزدیکی منطقه Nowe. عکاس با سوار شدن به پاراگلایدر، این تصویر انتزاعی و چشم‌نواز را از جوانه‌های قرمز رنگ خشخاش در میان جوانه سبز تهیه کرده‌اید.

عکس از Kacper Kowalski

07

استرالیا: تصویری از یک کانگرو و Peggy هر دو پنج ماهه، در مرکز حفاظت از حیات‌وحش کیل‌مور، ویکتوریا. مادران این دو حیوان زبان‌بسته، بر اثر برخورد با اتومبیل کشته شده‌اند. با رسیدن زمان مناسب این دو جانور دوست‌داشتنی به حیات‌وحش باز خواهند گشت.

عکس از Rob Leeson

08

ایالات متحده: آتش‌بازی در ماه کامل. مراسم آتش‌بازی بخشی از جشن‌های روز استقلال محسوب می‌شود که در پیرسون پارک، کانزاس‌سیتی برگزار شده است.

عکس از Charlie Riefel

09

چین: هنر نامرئی در کارخانه چوب‌بری پکن. این عکس، یکی از تصاویر مجموعه‌ای به نام «پنهان در شهر» اثر لیو بولین است. برای ثبت هریک از عکس‌های این مجموعه، هنرمند با زحمت فراوان خود را استتار نموده و دستیار وی با اصلاح موقعیت، او را از دید دوربین مخفی می‌کند.

عکس از Liu Bolin

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

فنلاند: به نظر می‌رسد، آشپزخانه مملو از جریان برق شده است. این خطوط در‌واقع، نور LED تابانده شده به وسیله‌ هنرمند در طول پروسه ۲۰ دقیقه‌ای عکاسی است. فرد دراز کشیده بر روی زمین، بعد از مدتی محل را ترک کرد و تنها طرحی از خطوط نورانی او باقی ماند.

عکس از Janne Parviainen

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

ایالات متحده: پراکنده شدن ماهی‌ها در محل برگزاری بخش اول مسابقات مرد آهنین، در هاوایی. این رقابت ۱۷ ساعته و سنگین ۳.۵ کیلومتر شنا در آب‌های باز، ۱۸۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری و ۴۲ کیلومتر دوندگی را شامل می‌شود.

عکس از Donald Miralle

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

انگلستان: تصویری از یک خارپشت ۶.۵ سانتی‌متری چهار روزه در یک مرکز امداد و نجات در Royal Tunbridge. گرما و پاکیزگی برای حفظ جان این موجود ضعیف ضروری است.

عکس از Phil Yeomans

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

انگلستان: یک سمندر آبی مکزیکی با ۱۵ سانتی‌متر طول و آبشش‌های باز شده. گونه‌ای خاص از سمندرها، که نسل آن در خطر انقراض قرار گرفته است. این موجود شگفت‌انگیز در بزرگسالی هم ویژگی‌های لاروی خود را حفظ می‌کند.

عکس از Stephen Dalton

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

ایتالیا: سر پلاستیکی یک اره‌ماهی، توجه ماریا اگنس کورنارو، یکی از علاقمندان به ماهی‌گیری را به خود جلب کرده است. خانم کورنارو، سالها پیش، پس از میزبانی نمایشگاه آکواریوم‌های شهر، این ماکت غول‌پیکر را هدیه گرفت.

عکس از Reed Young

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

ایالات متحده: تاب پرنده در نمایشگاه ایالتی مینه سوتا، بر اثر نوردهی پانورامای عکاس، شبیه به سفینه‌های فضایی شده است.

عکس از David Bowman

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

بنین: لباس سنتی ساکنان محلی در جشن Vodun که به عنوان ارواح مجسم نیکان نیز شناخته می‌شوند. بر اساس باورهای سنتی، این ارواح باعث نزول نعمت و برکت به زندگی می‌شوند.

عکس از Dan Kitwood

بررسی تلفن هوشمند Xperia M2 Aqua سونی

اقیانوس اطلس: توده‌ای ۹ متری از ماهیان خال‌خالی آبی رنگ که با هدف حفاظت در مقابل شکارچیان به دور هم جمع شده‌اند. این توده عظیم با یورش شکارچیان مختلف (دلفین‌، کوسه و پرندگان) از هم پاشیده شده و باعث سردرگمی شکارچی می‌شود.

عکس از Christopher Swann

امیدواریم از این بخش لذت برده باشید. نظرات خود را درباره تصاویر و بخش «شاتر» با ما درمیان بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده