شکار لحظه‌ها؛ نبرد هیجان‌انگیز جغد و باز در آسمان

جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نبرد باز و جغد
در شبی کاملاً معمولی،‌ عکاس حیات وحش پس‌از سال‌ها صبوری صحنه‌‌ای را ثبت کرد که هرگز انتظاش را نداشت؛ لحظه‌‌ی نفس‌گیر درگیری دو پرنده‌ی شکاری در آسمان!
تبلیغات

حیات‌وحش یکی از سخت‌ترین و جالب‌ترین ژانرهای عکاسی آماتور و حرفه‌ای است که کلید موفقیت در آن صبوری است. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید از چه حیوانی عکاس بگیرید، درهرصورت باید صبر پیشه کنید تا به نتیجه‌ی مورد انتظار برسید.

جک لاج (Jack Lodge) عکاس جوان و ماهری است که پس از چهار سال انتظار برای گرفتن عکسی بی‌نقص، پاداش صبر و شکیبایی خود را گرفته است. او که بیش از یک ماه، شب و صبح زود را با جغدهای سفید بریتانیایی گذرانده است، هرگز شاهد صحنه‌ای به جالبیِ آنچه در آخر هفته گذشته ثبت کرده، نبوده است.

نبرد باز و جغد

پیش از ثبت لحظه‌ی نبرد، لاج، جغد سفید را که در پی شکار طعمه‌ی جونده‌ی خود بود، دنبال می‌کرد تا این که ناگهان باز گرسنه‌ای در آسمان پیدا شد و به سمت جغد خیز برداشت. عکاس هرگز پیش از آن به‌ چشم خودش ندیده بود که پرنده‌ی شکاری دیگری به جغدها حمله کند.

نبرد باز و جغد

قاطعیتِ چشمان باز و انعطاف‌پذیریِ جغد، یادآوری آشکار از مبارزه‌ی بی‌امان طبیعت برای بقا بود. درنهایت این درگیری کوتاه، جغد برنده‌ی رقابت شد و چند دقیقه بعد کاملاً سالم به دنبال شکار بعدی خود رفت.

نبرد باز و جغد
نبرد باز و جغد

امیدواریم تماشای این شاتر برایتان جالب بوده باشد. برای دیدن آثار بیشتر از عکاس حیات وحش به صفحه‌ی اینستاگرام جک لاج سر بزنید. دیدگاه شما در مورد این تصاویر چیست؟ آیا تاکنون درگیری دو پرنده‌ی شکاری را دیده‌اید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات