دنیای جادویی عکاسی ماکرو؛ تصاویر دیدنی از حشرات

چهارشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
مطالعه 6 دقیقه
عکس ماکرو حشرات
در عکاسی ماکرو همه چیز از مورچه‌ها و عنکبوت‌ها تا گل‌ها و گیاهان(و زنبورهایی که آن‌ها را گرده‌افشانی می‌کنند) ابعاد کاملاً جدیدی به خود می‌گیرد.
تبلیغات

مارک اندرو توماس (Mark Andrew Thomas) تقریباً دو دهه است که عکاسی می‌کند؛ اما به‌تازگی یک لنز ماکرو خریداری کرده تا آن را امتحان کند. توماس می‌گوید اگر می‌دانست چه چیزی را از دست داده‌ است، مدت‌ها پیش این کار را می‌کرد. خرید این لنز دنیای جدید و شگفت‌انگیزی را بر روی توماس باز کرده است، دنیایی که به معنای واقعی کلمه زیر پای ما قرار دارد اما به ندرت متوجه آن می‌شویم.

وقتی به یک عکس معمولی نگاه می‌کنید، از آن قدردانی می‌کنید و حتی ممکن است آن را در خانه خود آویزان کنید. وقتی به تصویری که با لنز ماکرو گرفته شده نگاه می‌کنید، تصویر شما را به سمت خود می‌کشد و به شما این احساس را می‌دهد که به جای اینکه صرفاً یک ناظر باشید، بخشی از آن جهان هستید. با لنز ماکرو حتی یک قارچ ریز(مانند شکل زیر) بسیار بزرگ‌تر و پرجزئیات‌تر از آنچه در عکسی که با لنز دیگری گرفته شده است، به نظر می‌رسد.

امیدواریم تماشای این قسمت از شاتر برایتان لذتبخش بوده باشد. برای دیدن آثار بیشتر می‌توانید به اینستاگرام مارک اندرو توماس سر بزنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات