عکس‌های جالب از حالات انسان‌گونه حیوانات

یک‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
مطالعه 5 دقیقه
حالات انسان‌گونه حیوانات
عکاس موگنز ترول یک متخصص جانورشناس و زیست‌شناس است که تصاویر جالبی را از حالات چهره نخستی‌سانان ثبت کرده است.
تبلیغات

بیش از دو دهه است که عکاس موگنز ترول (Mogens Trolle)، تصاویر خیره‌کننده‌ای از حیات وحش را در هر ۷ قاره ثبت می‌کند. او به عنوان یک جانورشناس و زیست‌شناس حیات وحش آموزش دیده است و حوزه تخصصی‌اش پستانداران است. موگنز از دانش خود در مورد آن‌ها و همچنین چشمان دقیقش برای به تصویر کشیدن شخصیت منحصر‌به‌فرد هر موجود استفاده می‌کند. عکس‌های او، به‌ویژه عکس‌هایش از میمون‌ها، جزئيات حالاتی را در چهره‌شان نشان می‌دهد که ما در انسان‌ها به دیدن آن عادت داریم.

این عکاس اغلب یک نمای نزدیک یا یک نمای‌ کراپ‌شده از صورت حیوان را انتخاب می‌کند تا مخاطب ویژگی‌های خاصش را مطالعه کند و به حالات چهره‌ی او که احساسات سرخوردگی، گیجی، تحسین و فراتر از آن را منتقل مي‌کند، توجه کنند. با اینکه موگنز سال‌ها است ناظر رفتار پستانداران بوده است، همچنان از شخصیت آن‌ها شگفت‌زده می‌شود.

حالات چهره‌ی نشان‌‌داده‌شده در این تصاویر بیانگر این است که این نخستی‌سانان چقدر به ما نزدیک هستند و چه اشتراکاتی با ما دارند. متأسفانه تقریباً همه نخستی‌سانانی که او از آن‌ها عکس گرفته است، در خطر انقراض هستند. تصاویر موگنز باید ما را تشویق کند که از جنبش‌های حفاظتی حمایت کنیم تا این موجودات برای همیشه ناپدید نشوند.

امیدوایم از تماشای این بخش از شاتر لذت برده باشید. برای دیدن تصاویر بیشتر به وب‌سایت موگنز ترول مراجعه کنید؟ تصاویر بالا را دوست داشتید؟ آیا این حالت‌های چهره‌ برایتان جالب و آشنا نبودند؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات