آخرین کرگدن سفید شمالی روی زمین، برنده مسابقه عکس سفری

جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
مسابقه عکس سفری ۲۰۲۲
عکاسی که همراهی یکی از آخرین دو کرگدن سفید شمالی باقیمانده جهان و نگهبان‌ش را ثبت کرده است، برنده بهترین عکاس سفر سال ۲۰۲۲ شده است.
تبلیغات

عکاسان آماتور و حرفه‌ای سفر از سراسر جهان بهترین عکس‌های خود را به مسابقه عکاس سفری سال ۲۰۲۲ ارسال کردند. از میان این تصاویر الهام‌بخش، یک هیئت متخصص از داوران برندگان را برای پورتفولیو و همچنین بهترین عکس‌های انفرادی انتخاب کردند. از میان ۲۰۰۰۰ عکس ارسال‌شده به مسابقه، تصاویر عکاس اسلوونیایی، ماتاز ​​کریویچ (Matjaz Krivic) از آخرین کرگدن سفید شمالی برای داوران برجسته بود. در پایان او توانست جایزه برتر و عنوان عکاس سال را به خود اختصاص دهد.

ماتاز در حین تعقیب یک فاجعه طبیعی در جزایر قناری و سپس مستندسازی حیات وحش در خطر انقراض در کنیا، از تجربیات فراوان خود برای ایجاد یک چرخش خلاقانه در تصاویرش استفاده کرد. برای این عکاس اسلوونیایی، پیروزی یک لحظه خاص بود، زیرا او از سال ۲۰۰۳ در این مسابقه شرکت کرده است.

او می‌گوید: «۲۰ سال پس از شرکت در این مسابقه‌ها، من درنهایت بالاترین جایزه آن‌ها را دریافت کردم که باعث افتخارم است و برایم بسیار مهم است. از زمانی که به یاد می‌آورم سفر و عکاسی علاقه و بخش بزرگی از زندگی من بوده است. این جایزه به من انگیزه می‌دهد که به سفرم ادامه دهم.»

برنده کلی

  • ماتاز ​​کریویچ
Matjaz Krivic

در عکس بالا ناجین، ۳۳ ساله، یکی از آخرین دو کرگدن سفید شمالی که در جهان باقی مانده است را می‌بینید که در زیر آفتاب گرم بعد‌ازظهر به همراه دوست و نگهبانش زکری موتای در Ol Pejeta Conservancy استراحت می‌کند. کرگدن سفید شمالی تقریباً منقرض شده است. دو کرگدن نر از آخرین بازمانده‌ها چندین سال پیش مردند. دو ماده هنوز زنده مانده‌اند، اما ضعیف‌تر از آن هستند که بچه‌دار بشوند. به امید نجات این نسل از کرگدن‌ها، تخمک‌های آن‌ها اکنون به‌طور مصنوعی توسط اسپرم نرهای متأخر بارور‌ شده و در دمای منفی ۱۹۶ درجه سانتی‌گراد نگهداری می‌شوند.

منظره آتشفشانی
Matjaz Krivic

سایر برندگان دسته‌ها

در ادامه می‌توانید عکس‌های برنده سایر دسته‌ها را مشاهده کنید.

منظره کویری زرد طلایی
Jaroslav Hora
قاطر در حال باربری
Magdaléna Straková
عروس دریایی در آب
Alexej Sachov
Roie Galitz
سایه زن روی دیوار بین ساختمان‌ها
Marina Spironetti
سابه در کویر
John Seager
شیر نره در حال خوردن بوفالو
Panos Laskarakis
ساربان بین شترها
Romain Miot
راهب بودایی در معبد
Lorenz Berna

امیدواریم از تماشای این شاتر لذت برده باشید. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت tpoty مراجعه کنید. نظر شما در مورد برندگان مسابقه عکاس سفری ۲۰۲۲ چیست؟ آیا تصویر برنده کلی را دوست داشتید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات