برجسته‌ترین تصاویر خبری از مسابقه عکاسی مطبوعاتی بریتانیا

چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
ملکه بریتانیا، شاهزاده چارلز و کاترین به همراه پرنسس شارلوت و شاهزاده لوئیس در بالکن کاخ باکینگهام  جشن جوبیلی پلاتینی
انجمن عکاسان مطبوعاتی بریتانیا (BPPA) برندگان مسابقه ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد. عنوان عکاس مطبوعاتی سال BPPA به یک عکاس رویترز رسید.

بریتانیا در سال ۲۰۲۲ با درگذشت ملکه الیزابت دوم، یک جام جهانی فوتبال، و سه نخست وزیر که آمدند یا رفتند، سال خبری شلوغی داشت.

در مسابقه عکس مطبوعاتی امسال بیش از ۲۰۰۰ عکس که در طول سال توسط عکاسان شاغل در بریتانیا و خارج از کشور ثبت‌ شده بودند در ۱۰ دسته قرار گرفتند. سپس از اعضای انجمن دعوت شد تا به آثار مورد علاقه خود در هر دسته رأی دهند و اعضای هیئت مدیره، برنده کلی را از بین برندگان دسته انتخاب کنند.

هانا مک‌کی (Hannah McKay)، عکاس رویترز، به عنوان عکاس مطبوعاتی سال BPPA انتخاب شد. مک‌کی تصاویری را از، نخست‌وزیر و رهبر سابق حزب محافظه‌کار بوریس جانسون که با یک سری رسوایی‌ها از کار برکنار شد، مستند کرده است. او هچنین تصاویری از جایگزین بدشانس بوریس یعنی لیز تراس که کمی بیش از یک ماه در این کار دوام آورد را هم ثبت کرده است. این عکاس با استعداد همچنین آتش‌سوزی‌های جنگلی در اسپانیا و جشن جوبیلی پلاتینی ملکه را در ژوئن ۲۰۲۲ ثبت کرد.

عکاس خبری سال و برنده کلی

  • هانا مک کی / رویترز

برنده رده ورزش

  • ادی کیوگ / Getty Images

برنده رده عکاس جوان

  • جورج کراکنل رایت

برنده دسته جُستار

  • سیمون تاونزلی / تلگراف

این تصاویر تعدادی از ۱۰۰۰ معتاد به مواد مخدر در پل سوخته‌ی کابل را نشان می‌دهد. تخمین زده می‌شود که ۶ میلیون معتاد به مواد مخدر در افغانستان وجود دارد. با روی کار آمدن دوباره طالبان این مشکل بدتر از همیشه شده است.

توصیه می‌کنم حتماً شاتر افغانستان را مشاهده کنید.

برنده دسته اکشن ورزشی

  • بن استنسال خبرگزاری فرانسه

برنده دسته کسب‌وکار

  • سیمون هیوم / یورکشایر پست

برنده دسته سلطنتی

  • مکس مامبی

این مسابقه توسط عکاسان مطبوعاتی با هدف نمایش مجموعه با استعداد عکاسان خبری که کارشان مرتباً بر رسانه‌ها در بریتانیا و فراتر از آن تأثیر می‌گذارد، برگزار می‌شود.

می‌توانید نتایج کامل مسابقه عکاسی مطبوعاتی بریتانیا ۲۰۲۲ را در صفحه وب‌سایت مسابقه مشاهده کنید.

مطالب مشابه

نظرات