عکسی از دو سمندر در دام گیاه گوشتخوار، برنده مسابقه Cupoty

شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳
مطالعه 4 دقیقه
عکسی از دو سمندر که در یک گیاه کوزه‌دار گوشتخوار به دام افتاده‌اند و در حال مرگ‌ هستند، برنده چهارمین مسابقه سالانه عکاس سال کلوزآپ شد.

مسابقه عکاسی Close-Up که Affinity Photo آن را پشتیبانی می‌کند، امسال شاهد بیش از ۹۰۰۰ اثر از ۵۴ کشور در ۱۱ دسته بود. دسته‌های چهارمین دوره این مسابقه شامل شامل حیوانات، حشرات، گیاهان، قارچ‌ها، زیر آب، منظره نزدیک، پروانه‌ها و حشرات، پرتره بی‌مهرگان، ساخت انسان، میکرو (برای تصاوی ایجادشده با استفاده از میکروسکوپ) و عکاس جوان سال (برای شرکت کنندگان ۱۷سال یا کمتر) بودند.

عکاس کانادایی سامانتا استفنز با عکسی که در زیر مشاهده می‌کنید، توانست عنوان برنده کلی را که بهترین انتخاب در رده حیوانات نیز بود، در پارک استانی آلگونکویین کانادا به‌دست بیاورد.

گیاهان کوزه‌‌دار معمولاً شب‌پره‌ها و مگس‌ها را می‌خورند، اما محققان در ایستگاه تحقیقات حیات‌وحش آلگونکویین اخیراً یک مورد جدید شگفت‌انگیز را در منوی این گیاه کشف کرده‌اند: سمندرهای خال‌دار جوان.

هنگامی که سامانتا پژوهشگران را در بررسی‌های روزانه‌شان دنبال می‌کرد، یک گیاه کوزه‌دار را دید که دو سمندر در سطح مایع داخلش شناور بودند. هر دو سمندر در یک مرحله از پوسیدگی قرار داشتند. او می‌گوید که می‌دانسته این صحنه، لحظه‌ای خاص و زودگذر است. روز بعد هر دو سمندر به ته گیاه فرو رفته و غرق شده بودند.

در ادامه می‌توانید برندگان ۱۰ دسته باقی‌مانده را مشاهده کنید:

اگر از تماشای شاتر لذت می‌برید، در نوار سمت راست، روی قلب کلیک کنید. از نوار استیکی پایین مرورگر گوشی هم می‌توانید مطالب را لایک کنید. از تعامل با شما و خواندن دیدگاه‌هایتان، خوشحال می‌شویم.

مطالب مشابه

نظرات