تصاویر چشم‌نواز از هندسه زیبای فلامینگوهای مهاجر هند

یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
فلامینگوهای مهاجر در هند
با راج موهان آشنا شوید و عکس‌های زیبای او از صف‌آرایی فلامینگوهای مهاجر در مسیر هند را تماشا کنید.
تبلیغات

راج موهان در روز در یک شرکت کار می‌کند، اما در اوقات فراغت، عکاس حیات وحش برنده جایزه‌ای است که به کاوش در تنوع زیستی غنی هند علاقه زیادی دارد. او نزدیک به یک دههدر سراسر کشورش سفر کرده و عکاسی هوایی خود را گسترش داده است. یکی از ماجراجویی‌های اخیر موهان مستندسازی مهاجرت سالانه فلامینگوها در دریاچه پولیکات بود. تصاویر هوایی او از این مهاجرتِ باورنکردنی، بسیار چشم‌نواز به‌نظر می‌رسند.

فلامینگوهای مهاجر دریاچه هند

هر سال در ژانویه، ده‌ها هزار فلامینگو به دومین تالاب بزرگ آب شور در هند راه پیدا می‌کنند. موهان یکی از عکاسانی بود که برای این رویداد که مقامات گردشگری محلی هم آن را تبلیغ می‌کنند، حاضر شد. به لطف تصاویر هوایی او می‌توانیم هندسه زیبای این فلامینگوها را در حالی که به‌صورت خوشه‌ای پخش می‌شوند و صف‌آرایی مختلفی ایجاد می‌کنند، ببینیم.

یکی از عکس‌های موهان، فلامینگوها را نشان می‌دهد که به شکل قلب کنار هم قرار گرفته‌اند. این تصویر در جوایز عکاسی Nature inFocus سال ۲۰۲۲ به عنوان انتخاب هیئت داوران برنده شد. به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا عکس موهان توجه هیئت داوران را به خود جلب کرد. این ترکیب صورتی چشم‌نواز در مقابل آب‌های سبز به‌شدت توجه‌برانگیز است.

فلامینگوهای مهاجر در هند
عکاس: راج موهان

«نگاه کردن به این دریای بی‌پایان صورتی به‌دلیل وجود ده‌ها هزار فلامینگو در دریاچه، رویایی بود. فلامینگوها پرندگان اجتماعی هستند و به دلایل مختلف کنار هم می‌مانند و به هم می‌چسبند. ویژگی‌های رفتاری آن‌ها چشمگیر بود؛ حرکت دسته‌ای که شکل‌های مختلف را تشکیل می‌دادند، چیزی کمتر از هنر نبود.»

لحظاتی از این قبیل است که موهان را برای ادامه سفر خلاق خود ترغیب می‌کند؛ با نشان دادن جانوران محلی هند و عکس گرفتن از گونه‌های متفاوت‌تر مانند فلامینگوها که پناهگاه امن موقتشان را در آنجا پیدا می‌کنند.

امیدواریم تماشای این قسمت از شاتر برایتان لذت‌بخش بوده باشد. برای دیدن آثار بیشتر از هنرمند هندی، صفحه اینستاگرام راج موهان را دنبال کنید. دیدگاه خود را در مورد این تصاویر با ما و کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات