تصویر رویایی از شیر تنومند، حاصل تلاش هشت ساعته‌ی عکاس

جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
هاردیک شلات، عکاس حیات وحش، هشت ساعت منتظر بود تا یک عکس رویایی از یک شیر تنومند در حال نوشیدن از یک چاله آب بگیرد.
تبلیغات

تصویری که در پارک ملی گیر، گجرات، هند گرفته شده است، شیری را نشان می‌دهد که در گرمای سوزان جنگل، سر خود را برای نوشیدن آب خم کرده و به سمت دوربین خیره شده است. هاردیک شلات، عکاس این اثر می‌گوید که شیرها عموماً دوست دارند در استتار بمانند؛ پس به دست آوردن شانسی برای عکاسی از آن‌ها در حال نوشیدن آب در یک منطقه باز، فرصتی استثنایی و نادر است.

عکاس هندی این شیر باشکوه را با یک لنز ۵۰۰ میلی متری و با دوربین Canon 7D Mark II خود شکار کرد.

شیر بزرگ در حیات وحش هند

شلات توضیح می‌دهد:

ما تقریباً هشت ساعت در طرف مقابل چاله آب در جنگل منتظر ماندیم و مطمئن شدیم که استتار شده‌ایم. مهم بود که به‌راحتی دیده نشویم تا شیر بتواند در گرمای سوزان تابستان در جنگلی که بیش از ۴۶ درجه سانتیگراد داشت، بیاید و آب بنوشد. تصویر گرفته‌شده قطعاً ارزش انتظار را داشت.
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند

عکاس صبور هندی توضیح می‌دهد:

چالش اصلی که حین کار روی گربه‌‎سانان بزرگ با آن رو‌به‌رو هستم، اندازه واقعاً بزرگ آن‌ها است؛ آن‌ها بسیار گریزپا هستند و به خوبی با رنگ‌های طبیعی خود استتار می‌شوند. ما می‌توانیم گربه‌سانان بزرگ‌جثه را در جنگل ببینیم، اما شکار عکس از آن‌ها واقعاً چالش‌برانگیز است، شیرها در زیستگاه طبیعی خود هرگز ژست نمی‌گیرند. بنابراین باید ساعت‌ها و گاهی حتی روزها منتظر بمانیم تا سرشان به سمت دوربین بچرخد.

هشت ساعت انتظار برای عکاسی از شیر در حال نوشیدن آب، عکس رویایی هنرمند هندی بود که در پایان ارزش انتظار را داشت.

شیر بزرگ در حیات وحش هند

شلات که در ایالت گجرات در مناطق وسیعی از علفزارها و جنگل‌های انبوه بزرگ شده، لنز خود را برای عکاسی از مجموعه‌ای از موجودات شگفت‌انگیز آموزش داده است. ببرها، پلنگ‌ها و روباه‌ها همگی در حسگر او شکار شده‌اند.

من از جنگل‌ها، پارک‌های ملی و پناهگاه‌های مختلف و همچنین مکان‌های مختلف برای عکس‌های حیات‌وحش بازدید کرده‌ام. مرتباً از این مکان‌ها بازدید می‌کنم.

این عکاس جوان علاقه زیادی به تنوع زیستی دارد و امیدوار است که تصاویرش آگاهی را در مورد حیات وحش خیره‌کننده هند گسترش دهد. شلات می‌افزاید:

من برای محافظت از زندگی‌های درمعرض خطر و منحصربه‌فرد تلاش می‌کنم تا تعادل ایدئالی برای رشد روی زمین ایجاد شود.
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند
شیر بزرگ در حیات وحش هند

آثار بیشتر از این هنرمند هندی در صفحه اینستاگرام هاردیک شلات قابل مشاهده است.

امیدواریم از تماشای این قسمت از شاتر لذت برده باشید. نظر شما در مورد تصویر هاردیک چیست؟ آیا از دیدن عکس‌های او از حیات وحش هند لذت بردید؟

داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات