شبیه‌سازی چهره شخصیت‌های معروف و تاریخی به سبک مدرن

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
تصور این که بیشتر شخصیت‌های تاریخی، افرادی فراطبیعی و فراانسانی هستند آنقدر در میان جوامع متداول است که هنرمندان با بازسازی چهره‌ی آن‌ها سعی در عادی‌سازی این افراد دارند.
تبلیغات

چهره‌ی نزدیک به واقعیت بسیاری از شخصیت‌های مشهور و اسطوره‌ای در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است. فاصله‌ی زمانی زیاد و استادی هنرمندانی که چهره‌ی این اشخاص مهم را نقاشی یا مجسمه‌سازی کرده‌اند، آن‌ها را شبیه فراانسان‌های اساطیری معرفی می‌کند. موردی که ذکر شد باعث می‌شود مقایسه‌ی خودمان با آن‌ها برایمان کمی دور از ذهن به‌نظر بیاید؛ زیرا به ندرت می‌توانیم آن‌ها را افرادی معمولی با نیازهای عادی تصور کنیم. نکته‌ی حائز اهمیت این است که نباید فراموش کنیم که آن‌ها نیز مانند همه‌ی ما انسان‌هایی معمولی هستند. هیدرلی دیائو هنرمند نگرانی است که دوست دارد این موضوع را به مردم یادآوری کند؛ بنابراین به کمک هوش مصنوعی که این روزها بسیار در‌ دسترس است و نتایج فوق‌العاده‌ای دارد، شروع به بازسازی چهره‌های اشخاص مشهور به سبک مدرن کرد. دیائو معتقد است که هنرش تا حدود زیادی می‌تواند ثابت کند که همه‌ی این شخصیت‌های مشهور تاریخی، افرادی شبیه به ما بوده‌اند. از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه‌ی شاتر امروز چهره‌های بازسازی‌شده‌ توسط دیائو را ببینید.

ماتائو تاتونکا

آپولون

سَن ژوزف (یوسف نجار)

حتشپسوت، فرعون

لئوناردو داوینچی

لوسیفر

ژاندارک

آیزاک نیوتن

ملکه نفرتیتی

زئوس

مجسمه آزادی

کالیگولا (سومین امپراتور روم )

کفن تورین

یوهان سباستیان باخ

صلاح‌الدین یوسف ایوبی

ایزابل، شاهزاده امپراتوری برزیل

بتهوون

آفرودیت

کریستینا از دانمارک

آنتونیو لوچو ویوالدی

فردریک فرانسوا شوپن

مری شلی

تندیس داوود

کلئوپاترا

بانوی الچی

امیدواریم که این قسمت از شاتر برایتان جذاب بوده باشد. برای دیدن تصاویر بیشتر از این هنرمند، می‌توانید صفحه اینستاگرام هیدرلی دیائو را دنبال کنید. نظر شما در ‌مورد این تصاویر بازسازی‌شده چیست؟ کدام‌یک را بیشتر دوست داشتید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات