پاریدولیا؛ تصاویر جالب از شخصیت‌انگاری در میوه‌ها و سبزیجات

شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰
مطالعه 10 دقیقه
همه ما تجربه دیدن شخصیت‌ها در ابرها یا سبزیجات را داریم. این بار کاربران تصمیم گرفتند که نمونه‌هایی از این سبزیجات را در فضای مجازی به‌اشتراک بگذارند.

پاریدولیا تمایل به درک تصویری خاص و معنی‌دار در الگوی بصری تصادفی یا مبهم است. به‌عنوان مثال، لئوناردو داوینچی دیدن شخصیت‌هایی روی حفره‌ها و نقوش دیوارهای سنگی توصیف می‌کرد که به‌اعتقادش، این موضوع می‌توانست الهام‌بخش آثارش باشد. در دهه ۱۹۵۰، بانک کانادا مجبور شد تعدادی اسکناس جمع‌آوری کند؛ زیرا مردم روی موهای ملکه شیطانی را می‌دیدند که با پوزخند در حال جهش است.

نمونه‌ای از پاریدولیا که احتمالا اکثر ما با آن برخورد داشته‌ایم، دیدن چهره و فیگور انسان یا حیوان روی میوه یا سبزیجات یا ابرها است. درادامه، نمونه‌هایی جالب و خنده‌دار از پاریدولیا را خواهیم دید که مردم در اینترنت به‌اشتراک گذاشته‌اند. با زومیت همراه باشید.

هویج محزون در خورشت

اردک‌گوجه

گاهی اوقات غیرطبیعی به‌نظررسیدن ظاهر میوه‎‌ها و سبزیجات ممکن است آن‌ها را راهی سطل زباله کند. در سراسر زنجیره تأمین موادغذایی و آفات و کپک‌ها، کنترل نامطلوب آب‌وهوا و هدررفت خانگی باعث ایجاد ضایعات غذایی می‌شود. در بسیاری از کشورها، محصولاتی که از‌لحاظ ظاهری ایراد دارند و فروشگاه‌های مواد‌غذایی آن‌ها را کنار می‌گذارند، حدود ۴۰ درصد کل ضایعات غذایی را تشکیل می‌دهند. این میزان، میزان درخورتأملی است!

فیلیپ بهن، مدیرعامل شرکت Imperfect Foods، می‌گوید دلایل زیادی برای کنار گذاشته‌شدن مواد‌غذایی این‌چنینی وجود دارد. شرکت یادشده مأموریت خود را از‌بین‌بردن ضایعات موادغذایی می‌داند. فیلیپ بهن دراین‌باره می‌گوید:

خیارشور فضایی

ترب تکامل‌یافته

یکی از راه‌های مؤثر برای بهبود امنیت غذایی، کاهش تلفات غذایی است. با افزایش جمعیت جهان، اهمیت این موضوع مسئله‌ساز نیز افزایش یافته است. ضایعات مواد‌غذایی باعث گرم‌شدن کره زمین و افزایش ردپای کربنی ما می‌شود.

خوشبختانه برای مقابله با این موضوع، «غذاهای زشت» پا به‌میدان گذاشته‌اند. روز‌به‌روز به تعداد شرکت‌هایی افزوده می‌شود که محصولات زشت می‌فروشند و از آن‌ها در محصولات خود استفاده می‌کنند. این شرکت‌ها سرنوشت هیولاهای غذایی را از دور ریخته‌شدن به تبدیل‌شدن به غذاهای خوش‌مزه و مغذی تغییر می‌دهند. «جنبش تولید زشت» این قابلیت را دارد که قیمت‌های ارزان‌تری به مشتریان ارائه دهد.

برای تمامی دلایلی که عنوان شد و به‌خاطر کره زمین اگر با سیب‌زمینی‌ای روبه‌رو شدید که شبیه به کیم کارداشیان بود، آن را بخرید تا سهمتان را در این زمینه انجام داده باشید!

دست هویجی

مرغ توت‌فرنگی

سیب‌زمینی رو به موت

آغوش هویجی

ترب‌پا

کدوقلیایی نمکی

موز سگ‌چهره

دختر نارنج‌وترنج

سیب‌زمینی خرسی

انگری برد پیازی

گوجه پروانه‌ای

کدوی گوشت‌خوار

ترب جذاب

فوک زمینی

پروانه توت‌فرنگی

بذار بیایم بیرون

جغدچهر

شتری روی سیب

حلزون کدو‌به‌دوش

انگشت زنجبیلی

هویج رقاص

بادمجان بی‌احساس

قلب سیب‌زمینی

سیب‌زمینی کتک‌خورده

فیل لیمویی

گلابی کیوی

فلفل دلمه‌ای سیگاری

پیاز شیطانی

بادمجانی از دل زمین

فرار از زندان

هالاپینو تی‌‌رکس

سیب‌زمینی خوشحال

آرنولد هویجی

عطسه فلفلی

امیدواریم از این قسمت از شاتر لذت برده باشید. اگر شما هم تجربه پاریدولیا دارید، آن را با ما و کاربران در میان بگذارید.

مطالب مشابه

نظرات