سرزمین دراکولا؛ تصاویر هوایی خیره‌کننده‌ از ترانسیلوانیا

پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
ایگناچ سابولچ، عکاس اهل رومانی، تصاویر هوایی زیبایی از ترانسیلوانیا در دو فصل متفاوت ثبت کرده است؛ تصاویری که چشم‌های بینندگان را نوازش می‌کند.

برام استوکر، خالق و نویسنده‌ی کتاب دراکولا، ترانسیلوانیا را به به‌عنوان سرزمین مرموز خون‌آشام‌های خون‌خوار و گرگ‌های زوزه‌کش به جهانیان معرفی کرد. این مطلب ربطی به دراکولا ندارد؛ اما قرار است شما را با بُعد دیگری از ترانسیلوانیا و زیبایی‌های کمتر دیده‌شده‌ی آن آشنا کند.

ایگناچ سابولچ یک عکاس حرفه‌ای اهل رومانی یا به گفته‌ی خودش «سرزمین قلعه‌ها»، ترانسیلوانیا است که در زمینه‌ی عکس‌های هوایی با پهپاد فعالیت دارد.

شهرستان کواسنا مقصدی حماسی با مناظر زیبا در ترانسیلوانیا است که دیدن آن‌ها از زاویه‌ی دید متفاوت با آنچه همیشه دیده می‌شود، انسان را به شگفتی وامی‌دارد. سابولچ در مورد پروژه‌ی عکاسی هوایی خود از مناظر منطقه‌ی کواسنا می‌گوید:

در این تصاویر عکس‌ها از زاویه دید یک پرنده گرفته شده‌اند و سابولچ چهره‌ی یک منظره را در دو فصل مختلف با هم ترکیب کرده است.

(برای دیدن تصاویر در ابعاد اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید)

اگر تصاویر بالا را دوست داشتید، می‌توانید برای حمایت از این عکاس، صفحه‌ی اینستاگرام ایگناچ سابولچ را دنبال کنید.

امیدواریم از این قسمت از شاتر لذت برده باشید. دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این عکس‌ها چیست؟ کدام‌ یک را بیشتر پسندیدید؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود