پروژه‌های عکاسی: چشم‌انداز متفاوت شفق قطبی

پروژه‌های عکاسی: چشم‌انداز متفاوت شفق قطبی

شفق قطبی از جمله زیباترین پدیده‌های این جهان است که بیننده را برای لحظاتی  با جادوی پرپیچ و تاب خود همراه کرده و او را به جهانی متفاوت می‌برد. این بار اما عکاسی خوش قریحه در قالب پروژه‌ای متفاوت، این شگفتی بی‌بدیل طبیعت را از دریچه‌‍ای متفاوت به نمایش گذارده است.

پیش‌تر نیز با شماری از آثار این عکاس خوش ذوق همراه شما بودیم. اگر به خاطر داشته باشید "Joni Niemela"، عکاسی بود که ما را با جادوی دنیای قطرات آب آشنا کرد. کهکشانی از این قطرات کوچک درخشان، که اغلب از چشم ما دور مانده بود.

جانی نیملا، عکاس فنلاندی و دنیای قطرات آب

جانی عکاس عاشق طبیعت از کشور فنلاند است که به ویژه به دنیای عکاسی ماکرو علاقه‌ای خاص دارد. او به طبیعت عشق می‌ورزد و دوست دارد ریزترین جزئیات این دنیای شگفت‌انگیز را نیز در قالب آثار خود، به بیننده نشان دهد.

joni niemela عکاس فنلاندی

 آسمان شب و البته انوار درخشان شمالی یا همان "شفق قطبی" نیز از جمله موضوعات مورد توجه این عکاس هستند. این بار او در جریان پروژه‌ای متفاوت، این انوار رقصان و زیبا را در قالبی متفاوت به بیننده نشان می‌دهد.

شفق قطبی

شفق قطبی

در این مجموعه، شفق قطبی به صورت مونوکروم یا تک رنگ به تصویر کشیده شده است. به همین دلیل عکاس عنوان این مجموعه را "شعله‌های سفید" گذاشته که اشاره‌ای است ضمنی به ظاهر خاص و متفاوت انوار شمالی.

در ادامه همراه با شما به تماشای این مجموعه خواهیم نشست.

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی تک رنگ

شفق قطبی مونوکروم

شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ انوار شمالی رنگارنگ یا دنیای شفق قطبی تک رنگ؟ نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید