باگ جیمیل موجب حذف ناخواسته برخی ایمیل‌های کاربران شد

باگ جیمیل موجب حذف ناخواسته برخی ایمیل‌های کاربران شد

به تازگی یک مشکل نرم‌افزاری در سرویس جیمیل گوگل، موجب شده است که کاربران هنگام اجرای عملیات‌های حذف و گزارش اسپم بر روی برخی ایمیل‌ها، بصورت تصادفی برخی ایمیل‌های غیرمرتبط را نیز حذف نموده یا بعنوان اسپم علامت‌گذاری کنند. گوگل می‌گوید این باگ تمام کاربران را تحت تاثیر قرار نداده و تنها بر اثر یک آپدیت نرم‌افزاری در نسخه‌های iOS، مرورگر موبایل و نسخه‌ی آفلاین جیمیل رخ داده است.

 گوگل مدعی است که مشکل را برطرف نموده و بسته لازم برای رفع باگ را منتشر کرده است، اما آمار مشخصی از تعداد کاربرانی که این مشکل را تجربه کرده‌اند یا تعداد پیغام‌هایی که بطور تصادفی حذف شده‌اند مشخص نیست. این شرکت طی ایمیلی که تصویر آن را در بالا می‌بینید از کاربران سرویس خود خواسته است که پوشه‌های اسپم و Trash را بطور مجدد مورد بررسی قرار داده و از عدم بروز مشکل اطمینان حاصل نمایند. این مشکل می‌تواند ایمیل‌های مربوط به تاریخ 12 تا 21 ژانویه را تحت تاثیر قرار داده باشد.

این خبر آن هم تنها چند روز بعد از، از کار افتادن موقت جیمیل و برخی دیگر سرویس‌های گوگل برای حدود 10 درصد از کاربران، رخداد خوشایندی برای گوگل و کاربران آن نخواهد بود. از دسترس خارج شدن سرویس‌های مذکور برای حدود 25 دقیقه به طول انجامید که گوگل علت آن را ورود یک سری کدهای باگ‌دار به برخی سیستم‌هایش عنوان کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده