اطلاعات 4.6 میلیون کاربر Snapchat شامل شماره تلفن و نام کاربری هک شد

اطلاعات 4.6 میلیون کاربر Snapchat شامل شماره تلفن و نام کاربری هک شد

هفته گذشته یکی از محققین خبر از حفره امنیتی در Snapchat داد که از طریق آن هکرها قادر می‌شدند تا به دیتابیس این سرویس دسترسی یابند. حال ظاهرا پیش از آنکه Snapchat بخواهد مشکل امنیتی را رفع کند، هکرها از آن روش استفاده نموده و اطلاعات 4.6 میلیون کاربر این سرویس موبایل را هک کرده‌اند.

چندی پیش Snapchat اعلام کرد که روزانه در حدود 400 میلیون تصویر و ویدئو در این سرویس به‌اشتراک گذاشته می‌شود. این در حالی است که کاربران فیس‌بوک روزانه در حدود 350 میلیون تصویر را آپلود کرده و به‌اشتراک می‌گذارند.

هکرها وب سایتی تحت عنوان SnapchatDB راه اندازی کرده و فایل دیتابیس این سرویس را در دو فرمت SQL و CSV در آن قرار داده‌اند. البته آن‌ها دو رقم آخر شماره تماس کاربران را پاک نموده‌اند تا مورد سوء استفاده دیگران قرار نگیرد. ظاهرا هکرها تنها برای اثبات ادعای خود و وجود حفره امنیتی در Snapchat این کار را انجام داده‌اند.

برخی از توسعه دهندگان نیز یک وب سایت جدید براساس دیتابیس فاش شده Snapchat ایجاد کرده‌اند که از طریق آن می‌توانید نام کاربری خود را جستجو نموده تا متوجه شوید که اکانت شما نیز در لیست اکانت‌های هک شده قرار دارد یا خیر.

آیا شما از سرویس Snapchat استفاده می‌کنید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده