نوبت به وب سایت های دولتی امریکا شد، CIA مورد حمله LulzSec قرار گرفت

نوبت به وب سایت های دولتی امریکا شد، CIA مورد حمله LulzSec قرار گرفت

گروه هکرهای LulzSec تمرکز خود را بر وب سایت‌های دولتی امریکا گذاشته است. این گروه توانست وب سایت CIA را مورد حمله قرار داده و آن را برای مدتی از کار بیاندازد علاوه بر CIA وب سایت FBI شیکاگو نیز مورد حمله قرار گرفت. هر دو وب سایت به روش DDoS مورد حمله قرار گرفتند. به نظر می‌رسد LulzSec علاوه بر وب سایت‌های بازی به وب سایت‌های دولتی نیز علاقمند شده است.

LulzSec ازطریق تیئوتر خود، وب سایت‌هایی که هک می‌شوند را معرفی می‌کند. این گروه وب سایت CIA.Gov را به‌طور کامل از کار انداخته بودند و این وب سایت برای مدت زیادی قادر به سرویس دهی به کاربران خود نبود. CIA در این رابطه هیچ گزارشی نداده است. هنوز در مورد درز اطلاعات محرمانه این وب سایت گزارشی اعلام نشده است. انتظار می رفت امنیت وب سایت‌ها ارگان‌های مهم دولتی امریکا بالاتر از این باشد که LulzSec بتواند آن‌ها را هک کند.

هفته گذشته مجلس سنای امریکا طی بیانیه ایی اعلام کرد که LulzSec به سرورهای آن‌ها نفوذ کرده است و توانسته اند گروهی از اطلاعات را مجلس را بدزند. البته سنای امریکا اعلام کرده بود که اطلاعات دزدیده شده اهمیتی نداشته اند و هیچ کدام از اطلاعات محرمانه به دست این گروه نیافته است. کمی بعد و پس از بیانیه اول، مجلس سنای امریکا مجدا اعلام کرد که سرورهای آن‌ها مورد حمله قرار گرفته‌اند و هنوز مشخص نیست که این باز LulzSec چه اطلاعاتی را بدست آورده اند.

LulzSec در هفته های گذاشته بسیاری از وب سایت‌های مخصوص بازی را هک کرده بودند. اکثر وب سایت‌های هک شده مربوط به بازی‌های MMO بودند و معمولا ازطریق DDoS مورد حمله قرار گرفتند. LulzSec در کارنامه خود وب سایت‌های هک شده مطرحی را دارد این گروه بسیاری از وب سایت‌های سونی، نینتندو، وب سایت FBI و غیره را هک کرده‌اند. LulzSec نشان داد که امینت وب سایت‌های اینترنتی به چه میزان پایین است.

برای آشنایی با DDoS به این مقاله مراجعه کنید.

منبع: Digital Trends

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده