اپل مشکل هک شدن آیفون از طریق شارژهای تقلبی را حل کرد

اپل مشکل هک شدن آیفون از طریق شارژهای تقلبی را حل کرد

ماه گذشته در زومیت خواندید که محققین در جورجیا تک به روش بسیار ساده‌ای دست یافتند که ازطریق یک شارژر که در واقع یک کامپیوتر کوچک لینوکسی است به‌سادگی آیفون و آیپد را هک کنند و به اطلاعات کاربر دسترسی یابند. حال آپل در بروز رسانی جدید از نسخه آزمایشی iOS 7 سعی کرده تا مانع نفوذ این ابزارها به سیستم عامل خود شود.

گروهی از محققین نشان دادند که چطور می‌توان با یک شارژر لینوکسی در کمتر از یک دقیقه، کلیه اقدامات امنیتی اپل در iOS 7 را دور زد و به اطلاعات کاربر در آیفون یا آیپد دسترسی یافت. حال اپل یک سیستم هشدار جدید را به iOS 7 اضافه کرده که در زمان اتصال ابزارهای جدید ناشناخته به اون پیغام داده می‌شود و از او می‌خواهد که اعلام کند به ابزار جدید متصل شده به دستگاه اعتماد دارد یا خیر.

ios-7-pair-trust-ars-technica-560

سخنگوی اپل در مصاحبه خود با رویترز گفت:

ما از محققین که اطلاعات با ارزش اینچنینی را دراختیار ما قرار می‌دهند، تشکر می‌کنیم.

شارژر تقلبی جدید، می‌تواند درست شبیه شارژر فعلی دستگاه اپلی شما باشد، پس تا پیش از عرضه iOS 7 بهتر است تنها از شارژرهایی استفاده کنید که از اصل بودن آن‌ها مطمئن هستید در غیر اینصورت ممکن است، اطلاعات شخصی شما دراختیار هکرها قرار گیرد. از طرفی با وجود اضافه شدن این اقدام امنیتی جدید، بازهم اگر آیفون یا آیپد شما به دست یکی از این هکرها بیفتد به‌راحتی و ازطریق همین شارژر قادر به دسترسی به اطلاعات شما خواهند بود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده