مشکل امنیتی در گلکسی نوت 2 امکان دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر توسط افراد غریبه را میسر می‌سازد

مشکل امنیتی در گلکسی نوت 2 امکان دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر توسط افراد غریبه را میسر می‌سازد

افراد مزاحم با استفاده از حفره امنیتی قادر به دور زدن قفل گوشی گلکسی نوت 2 هستند. یک توسعه‌دهنده نرم‌افزاری به نام ترنس ادن این مشکل را کشف کرده که در آن توسط قسمت تماس اضطراری و بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی امکان غیر فعال کردن صفحه قفل به صورت دائمی میسر می‌شود. ادن این مشکل امنیتی را روی گلکسی نوت 2 بروز شده به اندروید 4.1.2 مشاهده کرده است.

مشکل امنیتی گزارش شده ادن توسط شبکه مخابراتی AT&T نیز که گلکسی نوت 2 را با اندروید 4.1.1 عرضه می‌کند، تأیید شده است. چندی پیش مورد مشابه‌ای در گلکسی اس 3 سامسونگ گزارش شده بود.

روش ادن نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد اما پس از چند دقیقه به‌راحتی قادر به استفاده از آن خواهید بود. او اعلام کرده که گزارش مربوط به این حفره امنیتی را یک ماه پیش به سامسونگ داده است و آن‌ها در حال رفع این مشکل هستند و به اعتقاد او، سامسونگ به‌زودی و در بسته بروز رسانی جدید این مورد را مرتفع خواهد کرد.

در گلکسی نوت 2 مجهز به اندروید 4.1.1 یا 4.1.2 شما زمانی که به قسمت تماس اضطراری وارد می‌شوید و پس از آن دکمه بازگشت به عقب را فشار می‌دهید برای یک لحظه صفحه‌ای که پیش از قفل کردن گوشی در آن بوده‌اید، نمایش داده می‌شود. در روش ادن شما قادر خواهید بود تا زمان کوتاه نمایش آن صفحه را افزایش داده و در آن فاصله، نسبت به استفاده از تلفن اقدام کنید.

پیش از این در iOS 6.1 یک مورد نسبتاً مشابه‌ در آیفون گزارش شده بود که البته اپل در بسته بروز رسانی آن را رفع کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده