بیش از 560 هزار دلار جوایز نقدی برای برندگان مسابقه «هک کن و ببر»!

بیش از 560 هزار دلار جوایز نقدی برای برندگان مسابقه «هک کن و ببر»!

«هک کن و ببر» یا Pwn2Own نام مسابقه‌ای است که از سال 2007 میلادی تاکنون هر ساله برگزار می‌شود و فرصتی رسمی برای هکرهاست تا به نرم‌افزارها و ابزارهای همراهی که پیشتر مخاطرات امنیتی را از سر گذرانده‌اند و به طور گسترده‌ای مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد نفوذ کنند. برندگان این مسابقه نه تنها دستگاهی که برای نفوذ از آن استفاده کرده‌اند را کادو می‌گیرند، بلکه از هدایای نقدی پیش‌بینی شده نیز منتفع می‌شوند. امسال برگزار کنندگان مسابقه کولاک نمودند و بیش از نیم میلیون دلار جایزه نقدی را به هکرها هدیه کردند.

HP TippingPoint که سال‌هاست یکی از برگزارکننده‌های اصلی مسابقه سالانه «هک کن و ببر» است در اقدامی جالب توجه کوشیده تا مبلغ جوایز نقدی این مسابقه در سال 2013 را به رقم باورنکردنی 560 هزار دلار برساند که پنج برابر بیشتر از رقم سال گذشته است.

بنا به اطلاعیه‌ای که روز گذشته از سوی بخش نرم‌افزاری HP منتشر شد، برندگانی که موفق شوند به یکی از افزونه‌های مرورگرهای اینترنتی و برنامه‌های گوگل کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری، ادوبی ریدر، ادوبی فلش یا افزونه های مبتنی بر جاوای اوراکل نفوذ کنند از این جوایز منتفع می‌شوند.

جوایز این مسابقه عبارتند از 100 هزار دلار برای نخستین کسی که مرورگر کروم را بر بستر ویندوز 7 یا مرورگر اینترنت اکسپلورر را بر روی ویندوز 8 هک کند. جوایز بعدی نیز 75 هزار دلار برای هک مرورگر اینترنت اکسپلورر 9 و 20 هزار دلار برای جاوا. از این گذشته افرادی که به ادوبی فلش یا ادوبی ریدر نفوذ کنند هر یک 70 هزار دلار دریافت می‌کنند در حالی که نفوذگران سافاری و فایرفاکس نیز به ترتیب 65 و 60 هزار دلار خواهند گرفت.

این در حالی است که جایزه‌ی یکصد هزار دلاری امسال برای نفوذ به مرورگرهای کروم یا اینترنت اکسپلورر، در حدود 67 درصد بیشتر از جایزه‌ی نقدی سال پیش و بیش از شش برابر جایزه‌ی سال پیش از آن (2011) برای هک مرورگرهای رومیزی است.

جالب اینکه امسال هر دو شرکت اچ‌پی (هیولت-پاکارد) و گوگل مشترکاً اسپانسر مسابقات «هک کن و ببر» خواهند بود. در حالی که سال گذشته گوگل مسابقات انحصاری خود را در خلال کنفرانس امنیتی CanSecWest برگزار کرد و 120 هزار دلاری به دو برنده‌ای اهدا کرد که موفق به نفوذ به کروم شدند.

در مسابقات امسال هر شرکت کننده‌ای 30 دقیقه زمان خواهند داشت تا شانس خود را بیآزمایند و نخستین کسی که نفوذ کند، به جایزه نقدی و هدیه کالایی آن می‌رسد. این مسابقات از 6 الی 8 مارس (16 تا 18 اسفند) سال جاری در خلال کنفرانس امنیتی CanSecWest در شهر ونکوور واقع در بریتیشل کلمبیای کانادا برگزار خواهد شد.

گفتنی است کلمه Pwn به معنی هک کردن و کلمه Own هم به معنی صاحب شدن است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده