OpenAI به اظهارات ایلان ماسک درباره امنیت چت‌جی‌پی‌تی در آیفون واکنش نشان داد

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک نشسته روی صندلی درحال صحبت
پس از اظهارات ماسک در زیر سؤال بردن امنیت داده‌های کاربرانِ هوش مصنوعی آیفون، مدیر ارشد OpenAI به او پاسخ داد.
تبلیغات

پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس، به‌دنبال اعلام همکاری گسترده‌ی اپل و OpenAI در افزودن قابلیت‌های هوش مصنوعی به آیفون، اپل را به باد انتقاد گرفت و حفظ حریم خصوصی کاربران اپل را زیر سؤال برد، حال سازنده‌ی چت‌جی‌پی‌تی صریحاً به او پاسخ داده است.

روز سه‌شنبه، ماسک با انتشار پستی در ایکس مدعی شد که اپل به‌اندازه‌ی کافی «باهوش» نیست که هوش مصنوعی خودش را توسعه دهد. همچنین، او درباره‌ی مسائل امنیتی و حریم خصوصی مرتبط با ChatGPT ابراز نگرانی کرده بود.

میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI، حین حضور خود در یکی از رویدادهای نشریه‌ی فورچون، در پاسخ به ادعاهای ماسک بر تعهد این شرکت به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران تأکید کرد و گفت: «این نظر ماسک است. بدیهی است که من این‌طور فکر نمی‌کنم. ما به‌شدت به حریم خصوصی کاربران و امنیت محصولات خود اهمیت می‌دهیم.»

ماسک اپل را به این متهم‌ کرده بود که حفاظت OpenAI از حریم خصوصی کاربرانش را نمی‌تواند تضمین کند. وی گفته بود: «اپل بعد از اینکه اطلاعات شما را به OpenAI تحویل می‌دهد، اصلاً نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد. آن‌ها شما را در‌معرض خطر قرار می‌دهند.»

با‌ وجود اظهارات ماسک، اپل به‌صراحت اعلام کرده است که اطلاعات کاربران را با OpenAI به‌اشتراک نخواهد گذاشت و OpenAI نیز متعهد شده است که مدل‌های خود را با استفاده از داده‌های کاربران اپل آموزش ندهد.

موراتی با تأکید بر تمرکز OpenAI بر شفافیت و اعتماد کاربران افزود: «سعی می‌کنیم تا‌حدممکن با عموم مردم شفاف باشیم. بزرگ‌ترین خطر این است که ذی‌نفعان فناوری [هوش مصنوعی] آن را درک نکنند.» او خاطرنشان کرد که OpenAI با جدیت در حال تلاش برای رفع خطرهای بالقوه و اطمینان از توسعه‌ی ایمن و مسئولانه‌ی سیستم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات