هکر ۱۶ ساله در چهارمحال و بختیاری حساب مردم را خالی کرد

یک‌شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
هکر هوش مصنوعی با هودی مشکی
به‌گفته‌ی رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری، هکری ۱۶ ساله موفق شده است ازطریق حمله‌ی فیشینگ حساب مردم را خالی کند.
تبلیغات

نوجوانی ۱۶ ساله در چهارمحال و بختیاری توانسته است ازطریق حمله‌ی فیشینگ حساب برخی از کاربران را خالی کند. مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری، می‌گوید او کم‌‌سن‌و‌سال‌ترین کلاه‌بردار اینترنتی در چهارمحال و بختیاری است.

خبرگزاری فارس به‌نقل از عسگری می‌نویسد نوجوان ۱۶ ساله «با نوشتن برنامه و طراحی اپلیکیشن و ارسال آن برای دیگر کاربران» سراغ کلاه‌برداری از آن‌ها رفته است.

فیشینگ یا رمزگیری اقدامی است که هکرها برای دستیابی به اطلاعات حساسی مانند نام کاربری و جزئیات حساب بانکی انجام می‌دهد. هکرها در این روش سراغ جعل‌کردن سایت‌ها یا آدرس‌های ایمیل و موارد این‌چنینی می‌روند و با فریب مردم، به اطلاعات محرمانه‌ و مالی آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند.

در سال‌های اخیر، حملات فیشینگ بارها خبرساز شده‌اند. مدتی پیش ادعا شد که هکرهای وابسته‌ به کره‌‌شمالی ازطریق جعل هویت و حمله‌ی فیشینگ در تلاش‌اند تا وارد سیستم‌های دولتی کشورهای مختلف شوند.

در سال ۱۴۰۰، گزارشی اعلام کرد بیش‌ از ۸۰ درصد سازمان‌های جهانی حداقل یک بار با حمله‌ی فیشینگ موفقیت‌آمیز مواجه شده‌اند.

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری می‌گوید: «بسیاری از جرایم سایبری کشور برداشت‌های غیرمجاز است که بیشتر آن‌ها ازطریق فیشینگ انجام می‌شود.» او به مردم توصیه کرده است به هر برنامه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شود، اعتماد نکنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات