مایکروسافت از تاریخچه جست‌و‌جو مرورگر اج برای تبلیغات استفاده می‌کند

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
مرورگر مایکروسافت اج / Microsoft Edge روی موبایل
ترفند جدید مایکروسافت برای نمایش تبلیغات کاربران بسیاری را ناراحت کرده است.
تبلیغات

مایکروسافت باردیگر مشتریان خود را زیر فشار قرار می‌دهد. غول فناوری آمریکایی می‌خواهد از تاریخچه‌ی مرورگر اج شما برای سرویس‌هایی مانند تبلیغات استفاده کند.

یکی از کاربران با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس، در صفحه‌ی تنظیمات Edge Canary در گوشی اندرویدی خود، تب جدیدی را مشاهده کرده‌ است که می‌گوید: «اجازه دهید مایکروسافت فعالیت مرورگر شما را ذخیره کند.» این پیغام در بخش حریم خصوصی و امنیت مرورگر نمایش داده می‌شود.

در توضیحات این پیام جدید آمده است: «شامل تاریخچه‌ی جست‌وجو، موارد دلخواه، محتوای وب و سایر داده‌های مرورگر برای شخصی‌سازی مایکروسافت‌ اج و سرویس‌های مایکروسافت مانند تبلیغات، جست‌‌وجو، خرید و نمایش اخبار.»

بسیاری از کاربران این ویژگی را «تله» و «جاسوسی» یا حتی «ترور تبلیغاتی» می‌نامند؛ اگرچه هنوز‌هم می‌توان نوعی کنترل روی آن داشت. این اولین‌باری نیست که مایکروسافت دست به چنین ترفندی می‌زند. این شرکت یک بار زمانی‌که کاربران سعی می‌کردند به Google Bard در مرورگر اج دسترسی داشته باشند، بینگ‌ چت را به آن‌ها نمایش می‌داد.

قابلیت به‌اشتراک‌گذاری فعالیت مرورگر خود با مایکروسافت برای تبلیغات شخصی‌سازی‌شده، مدتی است که در نسخه‌ی دسکتاپ در‌دسترس قرار گرفته است. در‌حالی‌که این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض فعال است، با رفتن به مسیر Settings > Privacy and security > Personalization & advertising به‌راحتی می‌توان آن را غیرفعال کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات