این قابلیت در One UI 6 سایدلود برنامه‌ها را غیرفعال می‌کند

سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
پسر جوان با لباس سفید و گلکسی اس ۲۳ اولترا / Galaxy S23 Ultra
سامسونگ در دستگاه‌های واجدشرایط دریافت One UI 6 به کاربران اجازه می‌دهد تا سایدلود برنامه‌ها را غیرفعال کنند.
تبلیغات

کاربرانِ دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی One UI 6 را دریافت می‌کنند، به‌زودی از قابلیتی جدید به‌ نام Auto Blocker بهره‌مند می‌شوند. این قابلیت نظارت دقیق بر روند بارگذاری برنامه‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. ویژگی Auto Blocker درواقع راه‌حلی امنیتی است که کاربران با آن می‌توانند سایدلود برنامه‌های خود را غیرفعال کنند تا از نصب برنامه‌های غیرمجاز جلوگیری کنند.

اگرچه سایدلود یکی از مزایای اصلی دستگاه‌های اندرویدی است که امکان دریافت برنامه‌ها از فروشگاه‌هایی غیر از پلی استور و گلکسی استور را فراهم می‌کند، می‌تواند خطرناک هم باشد؛ زیرا برنامه‌هایی که از منابع متفرقه دریافت می‌شوند، ممکن است بدافزارهایی را به‌همراه داشته باشند.

به‌گزارش Android Authority، با قابلیت Auto Blocker می‌توانید بارگذاری جانبی را غیرفعال و از دستگاه خود را دربرابر حملاتی مثل فیشینگ محافظت کنید. البته کسانی که به سایدلود تمایل دارند، همچنان می‌توانند این گزینه را در گوشی خود فعال نگه دارند.

Auto Blocker به‌جز غیرفعال‌کردن سایدلود، کاربردهای دیگری نیز دارد. این قابلیت هنگام استفاده از کابل USB نرم‌افزارهای مخرب را شناسایی می‌کند و به کاربر اطلاع می‌دهد؛ بنابراین، برای کسانی که از کابل‌های عمومی USB مانند شارژ فرودگاه استفاده می‌کنند، ویژگی بسیار کارآمدی است.

علاوه‌براین، قابلیت یادشده ویژگی Message Guard را در گوشی‌های اندرویدی بهبود می‌دهد. سال گذشته، سامسونگ ابزار ضدویروس Message Guard را به گوشی‌هایش اضافه کرد تا حملات صفرکلیک در پیام‌ها را کاهش دهد.

Auto Blocker اکنون برای گوشی‌های گلکسی S23 دردسترس است و می‌توان آن را در تنظیمات گوشی سامسونگ دریافت کرد. به‌زودی انتشار گسترده‌تر این قابلیت را در سایر گوشی‌‌های مجهز به One UI 6 شاهد خواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات