گوگل به کسی که کروم را هک کند، 20 هزار دلار جایزه می دهد

یک‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۸
مطالعه 2 دقیقه
گوگل جایزه ویژه ای برای شرکت کنندگان در مسابقه Pwn2Own در نظر گرفته است، کسی که بتواند مرورگر وب گوگل یعنی Google Chrome را هک کند مبلغ 20,000 دلار جایزه نقدی دریافت خواهد کرد. مسابقه هکینگ Pwn2Own حدود یک ماه دیگر برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان در این مسابقه می بایست مرورگر و سیستم عامل های موبایل را هک کنند.
تبلیغات

مرورگرهای دیگر نیز در این مسابقه مورد حمله شرکت کنندگان قرار خواهند گرفت، آخرین نسخه Internet Explorer  مایکروسافت، Safari اپل و Firefox موزیلا نیز در سیستم عامل های 64 بیتی  ویندوز 7 و Mac OX Snow Leopard مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

نوت بوک های Sony Vaio و Alienware m11x و یا Apple macbook air 13 نیز کامپیوترهای این مسابقه هستند. شرکت کننده هایی که بتوانند هر کدام از مرورگرهای فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر و یا سافاری را با موفقیت هک کنند، 15 هزار دلار جایزه نقدی به همراه مزایا دیگر دریافت خواهند کرد.

اما اگر Chrome گوگل را هک کنند، 20,000  دلار جایزه نقدی به همراه یک دستگاه نت بوک Google CR-48 هدیه خواهند گرفت.

علاوه بر مرورگرهای وب تلفن های همراه نیز شاخه و هدف دیگر این مسابقه هستند. شرکت کنندگان می توانند نسبت به هک کردن Dell Venue Pro با سیستم عامل ویندوز 7 موبایل، iPhone 4  با سیستم عامل iOs، Blackberry Toch 9800 با سیستم عامل Blackberry 6 OS و یا Nexus S با سیستم عامل اندروید را انتخاب کنند.

مانند مرورگرهای وب اگر شرکت کننده ای بتواند یکی از تلفن های همراه ذکر شده را هک کند برنده 15 هزار دلار خواهد شد. اگر شما هم فکر می کنید قادر به هک کردن هر کدام از موارد فوق هستید تا 15 فبریه فرصت دارید تا در مسابقه Pwn2Own شرکت کنید.

برگزاری این مسابقه و جوایز آن باعث می شود آسیب پذیری مرورگرهای وب و تلفن های همراه کاهش یابد .

اگر قصد دارید در مسابقات Pwn2Own 2011 شرکت کنید به این آدرس مراجعه نمایید تا از نحوه ثبت نام مطلع شوید.

منبع: Information Week

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات